США і РФ погодилися провести ще один раунд переговорів, щоб спробувати вирішити розбіжності, що виникли між двома країнами з приводу чисельності персоналу і функціоналу співробітників своїх посольств. Про це у вівторок заявив Нед Прайс, офіційний представник Держдепартаменту.


Прайс сказав про це, пославшись на результати переговорів заступника держсекретаря Вікторії Нуланд з заступником міністра закордонних справ Росії Сергієм Рябковим, які пройшли у вівторок. За його словами, переговори стали «корисними» для обох сторін.

«Відбулася відкрита дискусія. Зустрічі, проведені [Вікторією Нуланд] були корисними », - сказав Нед Прайс.

Представник Держдепартаменту уточнив, що позиція США щодо укомплектування штату своїх дипломатичних представництв в Росії залишається незмінною.

Прайс додав, що Вашингтон чекає від Москви «паритету в штатному розкладі» та «взаємності в питаннях видачі віз».

«З російського боку повинна бути справедливість, повинна бути гнучкість, якщо ми хочемо досягти рівноправної угоди, і саме цього ми і добиваємося», - заявив Прайс.

Він висловив надію, що подальші переговори «зможуть привести до прийняття рішення про відновлення нормальної діяльності нашої місії в Москві».


Відповідаючи на питання журналіста про те, чи були порушені на переговорах в Москві питання кібербезпеки, Прайс не став вдаватися в подробиці, зазначивши, що «рішення проблем в кіберпросторі, в тому числі використання програм-вимагачів, завжди було пріоритетним завданням в наших ... відносинах з Російською Федерацією ».

Прайс сказав, що Вікторія Нуланд обговорювала в Москві не тільки питання укомплектування дипломатичних місій, але ще і «широке коло двосторонніх питань».
«Наші двосторонні відносини з Росією ... у багатьох відношеннях є складними, і було порушено низку питань», - додав Прайс, не уточнивши деталі цих переговорів.