Колишній канцлер Австрії Себастьян Курц приступає до нових обов'язків: як лідер Австрійський народної партії, тепер він очолить її парламентську фракцію.


Курц йде в парламент за кілька днів після відставки, яку опозиція назвала відволікаючим маневром.

Політичні противники Курца переконані, що і в новій якості він зможе серйозно влити на роботу правлячої коаліції, в якій його партія - старший член. Курц вже заявив, що вимагатиме зняти з себе депутатську недоторканність, тому що не боїться антикорупційного розслідування, що ведеться стосовно нього. Він також публічно підтвердив, що в особистому спілкуванні з соратниками по партії допускав грубі висловлювання (скріншоти чатів Курца потрапили в ЗМІ).

"Я не робот, а людина зі своїми помилками, емоціями і так, на жаль, іноді з формулюваннями, які я б не використовував публічно, - заявив Курц. - Я вже вибачився за свої слова, я шкодую про них. Зауважу, що ця історія не має відношення до кримінального розслідування, її відтворили для того, щоб нашкодити моїй партії і мені. Сьогодні все більше фахівців визнають, що не бачать з мого боку ніякої кримінально значущої поведінки, і я це зможу довести ".


Курц проходить у справі про фінансові махінації. На хвилі скандалу він пішов у відставку. Його наступник і соратник Олександр Шалленберг не раз заявляв, що вважає звинувачення на адресу Курца помилковими.