У справі заарештованого офіцера Бундесверу в Північному Рейні-Вестфалії прокуратура підтвердила, що у нього була виявлена ​​радіоактивна речовина стронцій-90. Також повідомляють що у нього були секретні документи.

Кажуть, що офіцер бундесверу, заарештований у Північному Рейні-Вестфалії, зберігав не лише зброю, а й радіоактивні матеріали. Стронцій-90 знайшли з раніше невідомого джерела, повідомила речниця прокуратури Франкфурта. Тому звинувачення проти чоловіка були розширені, включивши в нього злочин у несанкціонованому поводженні з радіоактивними речовинами. Зараз чоловік перебуває під вартою. Про це раніше повідомляв "Шпігель".

Кількість знайденого стронцію-90 залишилася відкритою. Канцерогенна речовина в основному використовується в медицині та промисловості. Це також трапляється в контексті ядерних випробувань та у відходах атомних електростанцій.

Нагадаємо, що аналогічною речовиною були отруєні агентами Кремля колишній російський агент Скрипаль та його донька.

Слідчі виявили гранати та міни

Під час рейду в Альденховені в районі Дюрен 12 жовтня слідчі виявили арсенал бойової зброї - вогнепальної зброї, гранат, ручних гранат і мін. Прокуратура Франкфурта несе відповідальність за те, що митниця перехопила в аеропорту пакет із глушниками, який 32-річний чоловік хотів відправити до США. Тому органи влади розпочали провадження та отримали ордер на обшук.

"Шпігель" з посиланням на записку міністерства повідомляє, що більшість матеріалів надійшла з колишнього Східного блоку. За даними журналу, йдеться про автомати Калашникова, протитанкову і зенітну зброю, а також низку знешкоджених гранат і боєприпасів. Чоловік належить до центру Бундесверу, який відповідає за аналіз саморобних вибухових пристроїв та їх захист. 

Секретні документи БНД

Солдат перебуває під вартою. За попередньою оцінкою, вилучена зброя та вилучені боєприпаси не надходили з збройних сил, заявило Міністерство оборони Германії. Проте були знайдені «секретні» документи,  які зараз є предметом розслідування.

За інформацією "Шпігеля", є два актуальних досьє Федеральної розвідувальної служби щодо ситуації в Північній Кореї. Залишається з'ясувати, яким чином обвинувачений отримав конфіденційні документи. Кажуть, що під час рейду також була вилучена «велика комуністична література». 

Окрім прокуратури та митниці, інформацією оперує військова служба контррозвідки, яка визначила її як шпигунство.