Глави держав або урядів Євросоюзу в п'ятницю, 22 жовтня, влаштували стоячу овацію для канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка в цій якості, ймовірно, в останній раз бере участь в саміті ЄС.


В ході невеликої церемонії прощання глава Євроради Шарль Мішель порівняв Меркель з монументом і заявив, що саміти ЄС без неї - це як "Рим без Ватикану або Париж без Ейфелевої вежі". Мішель нагадав, що за майже 16 років на чолі уряду Німеччини Меркель брала участь в роботі 107 самітів. За його словами, політикам ЄС буде не вистачати "мудрості і тверезості" канцлера, "особливо в складні часи".

"Ваш дух і досвід залишаться з нами. Ви компас і яскраве світло нашого європейського проекту", - сказав він, після чого послідували тривалі оплески всіх лідерів країн Євросоюзу на адресу Меркель. В кінці церемонії Мішель вручив Меркель прощальний подарунок - художнє зображення будівлі "Європа" в Європейському кварталі Брюсселя, де проходять засідання Євроради.

 

Відео каналу tagesschau

 

Відеозвернення Обами

Колишній президент США Барак Обама також похвалив Меркель за її «невблаганний» моральний компас і багаторічну плідну співпрацю. «Так багато людей, дівчат і хлопців, чоловіків і жінок, мали взірець для наслідування у важкі часи», - сказав він у відеозверненні, яке президент Ради ЄС Мішель опублікував у Twitter. Відео також було показано на саміті ЄС.