НАТО ввело в експлуатацію третю авіаційну базу в Балтійському регіоні.

Про це інформує Мілітарний.

Повітряні сили країн-членів НАТО після завершення модернізації та сертифікації ввели в режим повномасштабного використання військову авіаційну базу Лієлварде в Латвії, з посиланням на повітряне командування Альянсу, пише ресурс.

Бойові літаки НАТО, які здійснюють патрулювання в Балтійському регіоні, зможуть використовувати аеродром як запасний злітно-посадковий майданчик.

"Тепер союзні ПС НАТО мають доступ до ще одного модернізованого військового аеродрому в регіоні Балтики. Аеродром Лієлварде здатний приймати союзні літаки в будь-який час доби і в будь-яких погодних умовах", повідомляє НАТО.

Авіабаза в Лієлварде в Латвії матиме велике значення для передового розміщення сил Альянсу на його східному фланзі.

 

У разі неможливості використання авіаційних баз в Емарі в Естонії та Шяуляй в Литві, винищувачі країн-членів НАТО будуть направлятися на латвійський аеродром.

Окрім винищувачів на авіабазі будуть розміщуватися військово-транспортні літаки та безпілотні літальні апарати.

Невдовзі на аеродром в Лієлварде прибудуть датські винищувачі F-16 для здійснення на ротаційній основі натівського патрулювання в регіоні Балтійського моря.

Авіабаза у Лієлварде розташована на південний схід від Риги, була заснована СРСР ще в 1970 році. Вона була однією з найбільших в країнах Балтії.