Колишній президент США Трамп виводить на біржу свою заплановану мережу через задні двері. Ця акція користується попитом, але вважається дуже спекулятивною, оскільки інвестори мало знають про компанію. Колишній президент США Трамп виводить на біржу свою заплановану мережу через задні двері. Ця акція користується попитом, але вважається дуже спекулятивною, оскільки інвестори мало знають про компанію.

Інвестиційний радник Олівер Пурше з дорадчої фірми Wealthspire скептичний. "Це була суміш удачі, майстерності та передбачення", - говорить він. "Ми знаємо, що команда Трампа шукала альтернативну медіа -платформу, тому що йому все ще заборонено користуватися Facebook, Twitter та іншими. Але поки рано говорити, як це вийде".

IPO через задні двері

Екс-президент переносить свою заплановану онлайн-платформу «Truth Social» на технологічну фондову біржу Nasdaq - через так звану «компанію спеціального призначення», або скорочено SPAC. Це порожня корпоративна оболонка, яка служить засобом швидкого та легкого потрапляння на фондовий ринок за допомогою зібраного вами капіталу. Обов'язкова умова: для цього SPAC має об'єднатися з відповідною компанією. Інвестори заздалегідь не знають, ким вони виявляться.

Trump-SPAC залишається великою невідомістю, говорить економічний експерт Ден Примак з інформаційної платформи Axios. 

"Ми навіть не знаємо, хто має бути генеральним директором та іншими менеджерами цієї технологічної платформи. Ми знаємо про цей SPAC менше, ніж будь -який інший", - сказав Примак. Також незрозуміло, хто саме є інвесторами. Спочатку вони платять сліпо в оболонку SPAC .

Знову вискочили перші донори

Коли Трамп оголосив про створення своєї медіа-платформи та злиття свого SPACS з «Digital World Acquisition Corp», перші фінансисти швидко не забарилися. Для багатьох бренд Трамп є більш токсичним, ніж щуряча отрута, сказав інвестор Ерік Гордон New York Times.

Великі хедж-фонди, зокрема, не хотіли обпектись, каже експерт фондового ринку Пурше. "Ми бачимо природну реакцію на бренд Трампа. Його прихильники і противники дуже розділені. Не можна сказати: добре це чи погано", - каже Пурше. "Це просто відображає почуття, які люди відчувають до Дональда Трампа. Справа не в вартості інвестицій".

Трамп неодноразово анонсував власну платформу

Соціальна мережа Трампа, за його словами, повинна стати альтернативою "тиранії" великих технологічних корпорацій. Facebook, Twitter і тому подібні заборонили його за спонукальні дописи після шторму на Капітолії в січні. Тоді Трамп неодноразово оголошував свою власну платформу.

Масове подорожчання акцій Digital World зараз свідчить про зацікавленість інвесторів до планів екс-президента, який плануєвисунення своєї кандидатури в 2024 році. Тим не менш, його дії на фондовому ринку залишаються вкрай спекулятивними, - каже інвестиційний радник Пурше: "Серед його мільйонів послідовників багато ентузіазму. Але з точки зору інвестицій те, що зростає так швидко, говорить про те, що це дуже небезпечно. Я радив би бути дуже обережним».

І нарешті: Конструкція SPAC справді є хітом у США. Але вже є тенденція до зниження. «Ми повинні дати зрозуміти, що SPAC в кінцевому підсумку - це просто перевернуті злиття», - каже Пурше. "І тенденція, яка була ще гарячою на початку року, тепер змінилася. На мою думку, це щось для спекулянтів. Наприклад, для тих, хто вважає за краще інвестувати у криптовалюту Doge Coin, ніж вкладати свої гроші" серйозно і на довгострокову перспективу».

SPAC також користуються популярністю серед інвесторів, тому що вони можуть знову використати її, якщо їм не подобається мета придбання. Пік таких виплат досяг свого піку за останні кілька місяців. Причина: об'єднані компанії не досягли своїх цілей. Багато спостерігачів на фондовому ринку кажуть: саме це може статися з Trump-SPAC.