Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган відмовився від наміру оголосити послів кількох західних держав персонами нон грата. Глави диппредставництв "пішли на поступки" і "будуть обережніші в заявах", - заявив Ердоган на прес-конференції в Анкарі ввечері в понеділок, 25 жовтня, пише DW

 

Він додав, що колишні заяви послів були спрямовані "проти Туреччини та її суверенітету", і запевнив, що в плани Анкари не входило розпалювання кризи.

Раніше в той же день посольства десяти західних держав поширили в Twitter заяву, в якому вказали, що, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини, вони не мають наміру втручатися у внутрішні справи Туреччини.

 

23 жовтня Ердоган пригрозив оголосити персонами нон грата послів Німеччини, Франції, Данії, Фінляндії, Нідерландів, Норвегії, Швеції, США, Канади та Нової Зеландії, які закликали Туреччину звільнити ув'язненого турецького бізнесмена, правозахисника, філантропа, засновника культурного фонду Османа Кавалу.

Турецький президент заявив, що дав МЗС своєї країни вказівку зробити це "якомога швидше".

Ердоган звинуватив дипломатів в "непристойності" і заявив, що "вони повинні виїхати звідси, якщо вони не розуміють Туреччину". У міжнародній дипломатії присвоєння такої класифікації, як "персона нон грата", зазвичай супроводжується висилкою, але конкретних термінів глава турецької держави не назвав.

На початку минулого тижня глави дипмісій десяти держав в спільному зверненні закликали Туреччину звільнити Кавалу, який вже чотири роки перебуває у в'язниці без обвинувального вироку.