Франція звинуватила родину Олександра Лукашенка в організованій торгівлі людьми. Родичі Лукашенка цілеспрямовано організовують поїздки мігрантів, які прибувають до Білорусі, до її кордонів із країнами Європейського Союзу, заявив у середу, 27 жовтня, державний секретар із європейських справ при МЗС Франції Клеман Бон, не назвавши конкретних імен, повідомляє DW.

 

За його словами, мета білоруської сторони - послабити та роз'єднати ЄС.

Лукашенко хоче заманити Євросоюз у пастку, твердячи, що Європа порушує власні принципи, вважає Бон. Представник МЗС Франції закликав діяти "рішуче та гуманно" у ситуації на польсько-білоруському кордоні.

 

Нагадаємо, у травні Лукашенко заявив, що Мінськ більше не утримуватиме біженців від подальшого прямування до країн ЄС. Після цього різко посилився потік нелегальних мігрантів, насамперед у Литву, та в Польщу. Внаслідок конфлікту на кордоні Польщі та Білорусі вже загинули кілька мігрантів.

Брюссель звинуватив Мінськ у навмисному провокуванні міграційної кризи у відповідь на санкції, які Європа запровадила щодо режиму Лукашенка.

У вересні глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн (Ursula von der Leyen) вказала, що Євросоюз готовий протистояти "гібридній атаці", для якої білоруська влада задіяє мігрантів. ЄС готує п'ятий пакет санкцій щодо режиму Лукашенка через використання ним мігрантів як інструмент проти Євросоюзу.