Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що союзники мають зробити все можливе, щоб запобігти подальшій ескалації на східному кордоні України.


Про це вона заявила у Парижі під час зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном, повідомляє "Європейська правда".

Як зазначається, Каллас і Макрон спільно заявили, що уважно стежать за військовими маневрами Росії біля кордону з Україною.

"На даний момент найважливіше зробити все, що в наших силах, щоб запобігти будь-якій військовій ескалації. З цією метою необхідно спільно вжити конкретних кроків, щоб відбити у Росії бажання до подальшої ескалації" - сказала Каллас.

Прем'єр-міністр Естонії також наголосила, що немає жодних ознак того, що гібридна атака на Білорусь на кордоні ЄС-НАТО згасає, оскільки таке тривале протистояння відповідає інтересам режиму Лукашенка.

"Це допомагає відвернути увагу від жорстоких репресій і порушень прав людини, які тривають у Білорусі. Режим також жорстоко експлуатує людей, які прибули до Мінська, піддавшись на фальшиві обіцянки", - заявила Каллас.

 

Заступник міністра закордонних справ Павел Яблонський заявив, що ризик ескалації війни в Україні дуже серйозний. В ефірі Польського радіо дипломат зазначив, що Росія намагається загострити цей конфлікт, використовуючи як військовий, так і економічний тиск.

Павел Яблонський також вказав, що Росія хоче заблокувати постачання газу в Україну, щоб поставити уряд у Києві в ситуацію дуже серйозної енергетичної кризи посеред зими. Дипломат оцінив ситуацію як серйозну. Заступник міністра закордонних справ зазначив, що польський уряд розмовляє з партнерами про те, які дії зробити, щоб змусити Росію відійти від цих агресивних намірів.