Засідання Ради НАТО-Росія (СНР) може відбутися 12 січня 2022 року. Подібну дату озвучив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.

 

Про це заявив у суботу, 25 грудня, у Брюсселі представник НАТО, повідомляє DW.

За його словами, Столтенберг перебуває в контакті з Росією з цього питання. Коментар Москви щодо можливих часових рамок поки що не надійшов.

У Брюсселі 12-13 січня відбудеться зустріч Військового комітету НАТО на рівні начальників штабів оборони держав - членів альянсу. Комітет є основним джерелом військових рекомендацій для Північноатлантичної ради. ВК відповідає за переведення політичних вказівок у військове русло, а також за рекомендації щодо заходів, які вважаються необхідними для оборони території союзників.

 

Столтенберг 21 грудня заявив, що для обговорення напруженої ситуації на кордоні України з Росією хотів би скликати на початку наступного року засідання СНР. До цього переговори у цьому форматі проходили у липні 2019 року. З того часу всі спроби призначити нову дату провалювалися, зокрема, оскільки у Кремлі відмовлялися на рівні ради обговорювати ситуацію на сході України, зазначали експерти.

Нагадаємо, у середині грудня Росія висунула вимоги виключити приєднання України до НАТО і запропонувала альянсу відмовитися від ведення воєнних дій у країнах, що є сусідами з Росією.