Вінницька, Донецька і Дніпропетровська області першими відчують на собі результати реформування системи охорони здоров`я.
Саме ці регіони були відібрані, як експериментальні для апробації нових підходів у наданні медичних послуг населенню. Адже попри те, що кількість койко-місць в українських лікарнях у півтора рази більша ніж у Європі, показники здоров`я і смертності серед громадян куди гірші, ніж у наших західних сусідів.

“Ось чому в концепції реформи охорони здоров’я закладені механізми, які направлені на те, щоби перерозподілити бюджетні кошти, усунувши функції, на які витрачується дуже багато і абсолютно непотрібних грошей. Сконцентрувати їх таким чином на першому, другому, третьому рівні медичної допомоги, щоби кожен пацієнт незалежно від ступеня важкості його захворювання зміг отримати адекватну допомогу”, - каже заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова.

Звичайними захворюваннями займатимуться сімейні лікарі загальної практики, а до вузькопрофільних спеціалістів звертатимуться лише ті, хто має серйозні патології.

“По перше повинна змінитися система звернення пацієнтів. Тому що на сьогоднішній день до нас пацієнти звертаються прямо з вулиці в спеціалізовані лікувальні заклади. А потрібно розпочинати з першого рівня, тобто з лікаря загальної практики, сімейної медицини, тоді вже все це йде по рівнях надання медичної допомоги. Ми зможемо надати допомогу більшій кількості пацієнтів, і зараз лікарні більше направлені на хірургічні методи лікування”, - каже головний лікар Дніпропетровської міської лікарні №8 Оксана Ламза.

Згодом до трьох областей приєднаються й інші. Планується також, що нова схема фінансування медичної галузі у пілотних регіонах почне працювати з 2012 року.