Вчора у Вінниці неподалік від Аграрного університету на активістів, які планували встановити інформаційний намет та розповсюджувати серед абітурієнтів листівки з інформацією про загрозу нівеляції ЗНО, напали молодики, що брутально штовхали та били дівчат-активісток, погрожували їм фізичною розправою і намагались забрати в них намет. 

"Для масовки також задіяли охоронців університету, представників адміністрації та сотню мовчазних підконтрольних університету студентів", - розповідають активісти. Як відомо, президентом Вінницького національного аграрного університету є народний депутат від Партії регіонів, автор "освітніх" законопроектів, які передбачають нівеляцію ЗНО та повернення вступних іспитів, Григорій Калетнік.Незважаючи на напади молодиків, ні правоохоронці, які були присутні на місці подій, ні наряд міліції, який приїхав за викликом активістів, у ситуацію не втручалися та стояли осторонь. Не відреагувала міліція і після того, як з боку університету вибігла група з 30 осіб та викрала в активістів елементи намету.Так само правоохоронці не втрутились навіть тоді, коли молодики почали брутально штовхати, бити дівчат, тягнули їх по асфальту, виривали з рук листівки та облили водою. В цей час студентів підігнали ближче і вони оточили активістів щільним кільцем, щоб ізолювати їх від абітурієнтів та перехожих.Це вже не перший напад на активістів кампанії на захист ЗНО під стінами цього навчального закладу. Минулого разу під час роздачі листівок на дівчат-представниць Громадянського руху "Відсіч" нападали та виривали з рук листівки працівники приймальної комісії, невідомі особи та охорона вишу:


Фото з подій 3 липня


Фото з подій 3 липня


Фото з подій 3 липня

Активісти вже ідентифікували деяких осіб, які вчора перешкоджали їм поширювати листівки на захист зовнішнього незалежного оцінювання біля Вінницького національного аграрного університету, застосовуючи до дівчат фізичну силу, заважаючи журналістам знімати все це дійство.

"Викладачі ВНАУ не лише кинули підконтрольних їм студентів, аспірантів, працівників охорони вишу на боротьбу з розповсюджувачами листівок, але, як і годиться справжнім наставникам, вчили студентів на особистому прикладі", - йдеться в повідомленні активістів.

Людина, яка 16 липня персонально керувала сотнею студентів,  виявилась першим проректором Вінницького аграрного університету.

Яремчук Олександр Степанович - перший проректор ВНАУ, має неабиякий управлінський досвід – з 1997 по 2005 рік він був головою Вінницької райдержадміністрації.Олександр Степанович особисто двічі намагався розбити та вибити з рук камеру в журналіста видання "Маєш право знати" Дмитра Карпія. Свої дії наставник молоді пояснив словами: "Що ти, задрочений, знімаєш?". Про факт перешкоджання журналістській діяльності кореспондент в той же день написав в заяві про злочин, зареєстрованій в Ленінському районному управлінні міліції м. Вінниці. 
Також було ідентифіковано Гунько Ірину Василівну, яка обіймає посаду проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи та є заступником голови Вченої ради університету. Ірина Василівна тісно пов’язана з президентом університету, оскільки з 2010 року вона працювала помічником народного депутата Григорія Калетніка. Має також чималий адміністративний досвід - з 2011 була головою Ленінської районної в м. Вінниці організації Партії регіонів. 


А член Вченої ради, помічник ректора та голова профспілкового комітету студентів - Будяк Руслан Володимирович – брав безпосередню участь у нападі на активістів.

Активісти  просять усіх допомогти ідентифікувати молодих людей, які не приховували своєї приналежності до студентів й аспірантів аграрного університету і виконували спочатку роль мовчазної масовки, а пізніше, за вказівкою першого проректора, оточили активісток щільним кільцем, щоб ізолювати їх від абітурієнтів та перехожих та фото і відеокамер.

Нагадаємо, кампанію на захист ЗНО було розпочато 3 червня у відповідь на реєстрацію в парламенті народними депутатами від Партії регіонів та Компартії - Григорієм та Ігорем Калетніками - законопроекту про внесення змін до чинного закону "Про вищу освіту".

Цей законопроект надає право вишам приймати вступні іспити за власними правилами, що, на думку експертів, призведе до стрімкого зростання корупції та хабарництва в системі вищої освіти.