Міністерство внутрішніх справ повідомило про затримання особи, яка вигукувала "фашистські гасла" на нещодавньому футбольному матчі.

Вдома у вболівальника провели обшук, а після допиту, сумнівів у "фашистських переконаннях" не лишилось. Виявилось страшне: читає Ніцше. 

Правоохоронці повідомили, що знайшли і сторінку Вконтакті, власником якої вважають підозрюваного хлопця. Картинки з неї вже на експертизі, у них теж побачили "розпалювання", а на молоду людину вже відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 300 Кримінального кодексу - «Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію».

Експертиза картинок зі сторінки " Вконтакті" уже підтвердила,  що "ці матеріали пропагують культ насильства, жорстокості, расову і національну нетерпимість і дискримінацію", - повідомляють у міліції.

"В результаті проведення спеціальних технічних заходів співробітниками УБК був встановлений автор цієї сторінки, 30-річний донеччанин, ультрас однієї з донецьких команд, який часто відвідував її матчі, у тому числі і виїзні", - йдетьс я в прес-релізі відомства.

"Почав читати спеціальну літературу, в тому числі і головного ідеолога націонал-соціалізму Ф. Ніцше, який ратував за "надлюдину", за сильну расу, висловлюючи презирство до слабких, хворих тощо", - розповідають міліцінери і додають: молодик виступає проти наркоманів, дармоїдів та "гопників". 

Донецькі міліціонери у прес-релізі відзначають: такі погляди небезпечні для суспільства і мають бути "пресічені"(?).

Самі ж міліціянти при цьому відзначають, що  молодий чоловік працює шахтарем, ніяких негативних відгуків про нього немає. Крім того, він виступає за здоровий спосіб життя та неприпустимість шкідливих звичок.

"Це його ідеологія, він її дотримується, - ділиться своєю думкою Андрій Нєбитов, - і відкриттям кримінального провадження його не переконати. Можливо, він зрозуміє, що живе в цивілізованому суспільстві, де давно сказали - "фашизму-ні"!, і перегляне свої погляди" 

Підозрюваному загрожує покарання у вигляді штрафу від 1700 до 5100 гривень або обмеження волі до 5 років з конфіскацією кіно - і відеопродукції, яка пропагує культ насильства і жорстокості, расову, національну і релігійну нетерпимість і дискримінацію, засобів її виготовлення і демонстрації.

Співробітниками УБК перевіряються інші особи на предмет пропаганди заборонених ідей і поглядів, що представляють небезпеку для суспільства.

INTV