Канцлер Німеччини Анґела Меркель святкує перемогу – її Християнсько-демократичний союз набирає 41,5% голосів. Це найкращий результат за більш як два десятиліття, який аналітики називають особистим тріумфом і персональним здобутком Меркель. Проте цього недостатньо, аби сформувати уряд. І тепер канцлер має думати про коаліцію із одвічними суперниками – соціал-демократами, що набрали 25,7%.


Сюжет euronews (Україна)

"Ми, звичайно, готові до перемовин. У мене вже був перший контакт з головою Соціал-демократичної партії, який сказав мені, і я дуже добре його розумію, що спочатку СДП має провести свій з‘їзд у п‘ятницю,” – сказала Маеркель, виступаючи перед своїми прихильниками у Берліні.

Канцлер змушена шукати нового коаліційного партнера через те, що її давні союзники ліберал-демократи не потрапили до Бундестагу – вперше з часів Другої світової війни.

Ще один можливий варіант коаліції – партія "зелених”, яка набрала 8,4% голосів. Проте ідеологія обох можливих партнерів лежить досить далеко від програмних цінностей партії Меркель.

INTV