В уряді нарахували 77 загиблих за час загострення сутичок у Києві з 18 лютого, передає ТВі. Це лише офіційні дані від Міністерства охорони здоров'я. Опізнано 73 вбитих. Також у Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що вогнепальні поранення отримали 130 працівників міліції, 16 із них загинули. Загалом за три попередні доби по допомогу до медиків звернувся 581 постраждалий у сутичках. Шпиталізовано 369 осіб.

Серед загиблих багато юнаків, котрим ще не виповнилося двадцяти років.

19-річний Устим Голоднюк загинув від вогнепального поранення в голову. Хлопець приїхав на Майдан із Тернопільщини, був волонтером від початку протестних рухів. За дві години до смерті мав зустрітися з батьком, аби їхати додому перепочити.
"Він мені сказав: "Тату, я не хочу такої України" й поїхав ще в листопаді на Майдан. 30 листопада був побитий, на потилиці був шрам, наклали 12 швів. Тільки-но зажило, то знову поїхав на Майдан.

Як громадянин я пишався ним, а як батько – переживав. Я бачив, що вбивають людей, розстрілюють. Учора приїхав, щоб підмінити сина, і не встиг. Буквально на кілька хвилин не встиг підмінити його на барикадах", – говорить батько загиблого хлопця Володимир Голоднюк.

Серед загиблих є громадяни Грузії. Зокрема, Давид Кіпіані, батько однорічного хлопчика. Давид переїхав до Києва рік тому, був членом партії "Єдиний національний рух". Загинув на Майдані від пострілів снайпера.

Львів'янин Богдан Сольчаник був викладачем історії в Українському католицькому університеті. Богдан брав участь у багатьох наукових конференціях та був співорганізатором Лаврівської літньої школи для студентів.

Під час штурму на Майдані загинув і фіналіст талант-шоу, художник Валерій Брезденюк. Вінничанин вражав мільйони глядачів картинами, що створював на воді. На Майдан приїхав як волонтер. Загинув від вогнепального пострілу в спину.

Убивцями загиблих є снайпери, котрі стріляли як у протестувальників, так і в силовиків. Про це заявила народний депутат Інна Богословська на сьогоднішньому засіданні Верховної Ради. Депутат запевняє: доказ її слів є на відеозаписі.

"Скільки людей було розстріляно з холодним серцем снайперами, ми маємо відео, як людина одягнена в одяг "Беркута", але це точно не "беркутівці", з даху будівлі з автомата стріляє в активістів, а потім повертається в бік силовиків і стріляє в них", – наголосила Богословська.

А сьогодні в столиці ховали журналіста газети "Вести" В’ячеслава Веремія. Він помер 19 лютого на операційному столі після нападу невідомих у масках. Молодики витягли журналіста з таксі, яким він вертався додому з центру Києва разом із колегою. Жорстоко побили та вистрелили в живіт.  До 33-го дня народження В'ячеслав не дожив три дні. У чоловіка залишилася дружина і чотирирічний син. Попрощатися і провести в останню путь В’ячеслава, окрім найближчих родичів, прийшли всі, хто його знав протягом життя.