Президент Росії Володимир Путін схвалив проект договору між Росією і Кримом про прийняття в РФ Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів. Про це йдеться у розпорядженні глави російської держави, розміщеному на офіційному сайті правової інформації РФ, передає ТВі.

Крім того, Путін розпорядився зібрати 18 березня, в 15:00 (13:00 за київським часом – ред.) представників російських органів влади на свій виступ з приводу прийняття Криму до складу Російської Федерації.

Нагадаємо: 16 березня в Криму пройшов так званий референдум про статус регіону. За останніми даними, за приєднання Криму до Росії висловилися майже 97% населення. Раніше сьогодні депутати Верховної ради Криму прийняли постанову про незалежність автономії. Парламент також звернувся з пропозицією про прийняття Криму до складу Росії в якості суб'єкта зі статусом республіки.

У понеділок президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання незалежності Криму.

16 березня США офіційно ввели санкції проти семи російських чиновників, причетних до загострення політичної ситуації в Україні.

Крім того, Білий дім ввів санкції проти екс-президента України Віктора Януковича, який перебуває зараз в Росії, лідера Українського вибору, екс-глави Адміністрації президента Віктора Медведчука, самопроголошеного прем'єр-міністра Криму Володимира Константинова і спікера Верховної Ради Криму Сергія Аксьонова.

Рада з питань закордонних справ Європейського союзу затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів щодо 21 чиновника Росії та України.