Сьогодні виповнюється 45 років, як вийшов у світ "Let It Be" - перший сингл, який дав назву останньому та одному з найвідоміших альбомів гурту "Beatles".

 

 

 

Альбом з робочою назвою "Get Back" було заплановано з незвичайними рішеннями: Маккартні висунув ідею приготувати новий матеріал і "виконати його вперше перед живою аудиторією, роблячи звукозапис і знімаючи фільм. Іншими словами, зробити живий альбом із нового матеріалу, чого раніше ніхто не робив".

Робота над альбомом тривала більше року. Альбом вийшов у світ 8 травня. Того ж місяця побачив екрани документальний фільм "Let It Be". Наступного року фільм отримав "Оскар" за найкращий оригінальний музичний супровід.

 

До речі про "Оскар". Сьогодні день народження відзначає Анджей Вайда, польський кінорежисер і кіносценарист. Сьогодні йому виповнюється 89 років. Під час російської інтервенції в Україну у березні 2014 року Анджей Вайда разом з іншими діячами польського театру та кіно виступив з підтримкою українського народу.

У їх зверненні зокрема йшлося: "Дорогі українські друзі, у цю важку хвилину хочемо підтримати вас морально і висловити свою солідарність з вами. Боротьба за гідність, незалежність та мир є найбільшою чеснотою. Жоден з нас не може спокійно спостерігати за тим, що зараз відбувається в Україні. Для кожного з нас останні місяці були часом молитви - молитви за вільну та незалежну Україну. Ми пишаємось вашою витримкою та хочемо ще раз підкреслити - ми з вами!"
Тривалий час Анджей Вайда був єдиним польським режисером - володарем "Оскара". Він був премійований у 2000 році у спеціальній номінації "Почесний "Оскар", який вручається за видатний внесок у розвиток кіномистецтва та за заслуги перед Академією. Нині, через 15 років, Польща має ще одного "Оскара" - найкращим фільмом іноземною мовою визнаний фільм польського режисера Павла Павліковського "Іда". Будемо сподіватись, що колись і новини про вручення "Оскара" українському режисеру стануть рядочком щоденника української Кліо.


Також 6 березня:

1475 Народився Мікеланджело Буонаротті, скульптор, живописець, архітектор і поет.


1934 Народився Михайло Жванецький, сатирик.

Монологи Михайла Михайловича не втрачають актуальності і 30-40 років по їх написанню. Наприклад, ось цей монолог «Танк»:

1980 Помер Григір Тютюнник, письменник-прозаїк.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів