1678 Елена Лукреція Корнаро Піскопія стала першою у світі жінкою, яка здобула звання доктора наук. Піскопія народилася 25 червня (за іншими даними 5 червня) 1646 року у родині прокуратора Венеції. Здобула добру освіту, зокрема опанувала декілька сучасних і класичних мов та "вільні мистецтва".

Вона зневажала фривольність венеціанського суспільства й ще замолоду пішла в черниці до бенедиктинок. З часом вирішила повністю присятити себе науці. У 1677 році вона провела свій перший публічний диспут в Падуанському університеті. Наступні сім років вона займалася виключно науковою роботою, зокрема на теренах філософії і математики. Померла у віці 38 років, як припускають, від раку. У 1688 році її науковий доробок був опублікований в Пармі.

 

1783 Французький хімік Антуан Лоран Лавуазьє повідомив на засіданні Паризької академії наук, що вода це сполука водню і кисню. Згодом йому разом з інженером Жаном Моньє вдалося синтезувати з них воду.

 

1852 Народився Антоніо Гауді, каталонський архітектор, представник стилів арт-нуво та модерн.

 

 

1886 Народився Іван Крип'якевич, український історик, академік НАН України, професор Львівського університету, директор Інституту суспільних наук НАН України.

 

1903 Народився Джордж Оруелл (Ерік Артур Блер), англійський письменник ("1984").

 

1924 Народився Павло Харламов, український учений у галузі механіки. Член-кореспондент НАН України.

 

1931 Народився Віталій Русанівський, український науковець, мовознавець, доктор філологічних наук, академік НАН України.

 

1950 Нападом армії Північної Кореї на Південну Корею почалася Корейська Війна.

На боці півночі виступили Китай та СРСР, а на боці півдня - США, Велика Британія та ряд інших країн у складі миротворчих сил ООН. Війна тривала до 1953 року і забрала життя близько 2,5 мільйонів людей. Жодного мирного договору про припинення Корейської війни так і не було підписано.

 

1953 На засіданні Ради міністрів СРСР групою офіцерів на чолі з маршалом Жуковим заарештований генеральний комісар держбезпеки Лаврентій Павлович Берія, звинувачений у ревізіонізмі, антисоціалістичних методах роботи і шпигунстві на користь Великої Британії.

Як співалося у популярній в ті роки пісні, "Лаврентий Пальіч Берия не оправдал доверия..."

 

1967 Під час прямого телеефіру на 24 країни на п'яти континентах відбулась світова прем'єра пісні Beatles "All You Need Is Love".

 


Світлана Мормель

Олекса Янів


Сподобалося? Поширюйте!
Або напишіть нам про свої враження за адресою: [email protected]
чи підтримайте проект фінансово: 
4149437837681640 (картка Приватбанку, з приміткою "Щоденник української Кліо")
U575137219187 (WebMoney)