1556 За царювання Івана Грозного знищено Астраханське ханство, Астрахань приєднана до Московії.

 

1862 Народився Вільям Генрі Брегг, англійський фізик, основоположник рентгеноструктурного аналізу, лауреат Нобелівської премії (1915, разом з сином Вільямом Лоренсом Бреггом).

 

1877 Народився Герман Гессе, німецький письменник ("Гра в бісер", "Степовий вовк"), лаурет Нобелівської премії з літератури (1946).

 

1900 Відбувся перший політ дирижаблю моделі LZ-1, сконструйованого відставним пруським офіцером Фердинандом фон Цеппеліном.

 

1903 Народився Олаф V (Олаф Глюксбург), король Норвегії (1957 - 1991); син Хокона VII, батько Гаральда V.

 

1918 Гетьман Павло Скоропадський затвердив закон про громадянство Української Держави. Її громадянам заборонялося одночасно бути підданими іншої держави.


На батьківщині вони отримували усю повноту політичних прав, в т. ч. виборчих. Натомість на них покладався обов'язок всіма силами дбати про добробут України. Російські піддані, які на цей час перебували в Україні, визнавалися її громадянами. Особи, народжені в Україні, незалежно від їхнього місцеперебування, мали право на українське громадянство в разі подання відповідної заяви протягом року після досягнення повноліття.
Право на українське громадянство надавалося також особам, народженим громадянами Української Держави у шлюбі чужоземки з українським громадянином, усиновленим іноземцям до 17 років, шляхом натуралізації в разі перебування на території України протягом трьох років і спроможністю прогодувати себе й родину.
Право на українське громадянство скасовувалося в разі прийняття особою громадянства або підданства іншої держави. До закону про громадянство додавалося "заприсяжне обіцяння". Закон про громадянство, ухвалений 2-4 березня 1918 року Українською Центральною Радою, скасовувався.

 

1923 Народилася Віслава Шимборська, польська поетеса, лауреатка Нобелівської премії з літератури (1996).

 

1930 Народився Карлос Менем, аргентинський політичний діяч, президент Аргентини (1989 - 1999).

 

1941 У Бродах Львівської області районний провід ОУН (б) видав наказ № 1, у якому повідомлялося, що "владу в краї перебрала Організація українських націоналістів під проводом Степана Бандери".

Наголошувалося, що всі громадяни міста і району мають дотримуватися порядку.

 

1947 Під Розуелом, штат Нью-Мексико (США), зазнав катастрофи літаючий об'єкт, який військові назвали метеозондом, а свідки і уфологи - літаючим кораблем інопланетян.

У лютому 1994 року Рахункова Палата США на прохання депутата Конгресу від штату Нью-Мексико провела розслідування з метою виявити документи про Розуельський інцидент в архівах. Проте жодних документів про приховування будь-яких обставин інциденту виявлено не було.

 

1976 Відбулося возз'єднання Північного та Південного В'єтнаму, утворення Соціалістичної Республіки В'єтнам.

Столиця Сайгон перейменована в Хошимін.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів