1700 У Берліні засновано Німецьку (Прусську) Академію наук.

Її організація проходила за активної участі німецького математика Вільгельма Лейбніца, який став її першим президентом.

 

1893 Японець Кокіші Мікімото

першим у світі отримав штучні перли.

 

1918 Литовська Тариба (Державна рада) проголосила створення Королівства Литва і запросила на престол німецького принца Вільгельма фон Ураха, який мав коронуватися під іменем Міндовг II.

Королівство проіснувало до 2 листопада, коли монархія була замінена на республіку.

 

1925 У Львові засновано Українське національно-демократичне об'єднання (УНДО).

 

1939 Народився Борис Нечерда, український поет-шістдисятник.

 

1943 Один з найтрагічніших епізодів Волинської трагедії. На світанку волинські селяни та сотні УПА атакували кілька десятків польських хуторів і селищ в трьох округах: Ковельському, Горохівському та Володимирському. У той день загинуло кілька тисяч поляків.

Волинська жакерія зріла від початку проведення Польщею політики пацифікації і вибухнула, поширившись на всю Волинь та прилеглі регіони. У березні-квітні 1944 року поляками було спалено та вибито до ноги біля 50 українських сіл на Холмщині - нині це Грубешівський, Томашівський, Холмський, Красноставський, Білгорайський повіти Люблінського воєводства Польщі. Фактично, це була помста "за Волинь", скоєна над людьми, жодним чином не причетними до тих подій. Символом трагедії Холмщини стало село Сагринь (від 200 до 600 жертв). На початку 1945 року, коли усталився кордон поміж СРСР та Польщею, запалали українські села у повітах нинішнього Підкарпатського воєводства. І вогнем, і мечем втілювалися в життя польське гасло "Українці, за Сян!". Символом жертовності Надсяння стало село Павлокома (366 жертв). Сагринь і Павлокома нині - суто польські села, де немає української громади.

 

1975 У Північно-Західному Китаї знайдено масове поховання 6 тисяч давніх статуй воїнів.

 

1987 Чисельність населення Землі перевищила 5 мільярдів чоловік.

З нагоди цієї події "Рада керуючих Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН)" з метою привернути увагу до питань народонаселення та програм загального розвитку рекомендувала відзначати цей день як Всесвітній день народонаселення.

 

 

Ранок 11 липня 2014 року назавжди увійде в пам'ять всіх військовослужбовців і мирних громадян, як один з найтрагічніших. З території Російської Федерації російські окупаційні війська розпочали обстріл території України. Це був не просто обстріл, а підступний напад на захисників територіальної цілісності та недоторканості кордонів України. Це була справжня збройна агресія, метою якої був прорив кордонів нашої держави в секторі Д.

 

 

Світлана Мормель
Олекса Янів