100 до н.е. Народився Гай Юлій Цезар,

римський політик, полководець, письменник; консул, диктатор.

 

1711 На березі рікі Прут поблизу міста Ясси між оточеною московською армією на чолі з Петром І, та силами союзників у складі військ турецького султана, кримського хана Девлет-Герая II, короля Швеції Карла XII, гетьмана Пилипа Орлика та кошового Костя Гордієнка, підписано Прутський мир

- договір, за яким Московська держава передавала Туреччині Азов і мусила зруйнувати свої щойно зведені фортеці Таганрог, Кам'яний Затон у нижній течії Дніпра та Новобогородицьку у гирлі Самари. Цар зобов'язався припинити втручання у внутрішні справи Речі Посполитої і "вийти геть із земель козаків, запорожців, а також тих козаків, що перебувають у союзі з найяснішим ханом Криму". Москві заборонялося також мати свого посла у Стамбулі, тим самим визнаючи юрисдикцію Туреччини над Військом Запорозьким.

 

1866 Народився Антін Синявський,

український політичний і громадський діяч, географ, історик, економіст, професор Київського університету.

 

1900 Народився Павло Кононенко,

український поет ("Незабутнє"), письменник ("Гостра могила", "Гомін в хащі").

 

1904 Народився Пабло Неруда (Рікардо Елізер Нефталі Реєс Басуальто),

чилійський поет, лауреат Нобелівської премії (1971) ("Іспанія в серці", "Меморіал Чорного острова").

 

1917 В ході Першої Світової війни у битві біля міста Іпр (Бельгія) німецька армія вперше застосувала в якості отруюючого гірчичний газ,

котрий за місцем боїв отримав назву іприт.


1935 Народився Вадим Гетьман,

український політик, голова Національного банку України (1992), Герой України з удостоєнням ордена Держави (11 липня 2005) - за визначні особисті заслуги перед Українською державою у створенні національної фінансової системи, становленні та розвитку банківської справи і валютно-фінансового ринку, плідну громадсько-політичну діяльність (посмертно).

 

1996 У Білій залі Маріїнського палацу урочисто підписано Закон "Про прийняття Конституції України".

Підписи під документом поставили Президент України Леонід Кучма та голова Верховної Ради Олександр Мороз. Перед тим у Верховній Раді українські депутати вперше в історії присягнули на вірність Україні на новій Конституції і засвідчили це підписами. Текст присяги зачитав найстарший парламентар, академік Ігор Юхновський.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів