1019 Між військами новгородського князя Ярослава Мудрого і дружиною його брата, київського князя Святополка Окаянного, відбулась битва на річці Альта поблизу Переяслава (нині Переяслав-Хмельницький на Київщині),

в якій Святополк, підтримуваний печенігами, був розбитий і мусив рятуватись втечею. Ця перемога стала вирішальною у боротьбі Ярослава за княжий престол у Києві.

 

1701 Заснований Детройт.

Засновником міста (тоді це був форт Пончартрен - селище для торгівлі хутром) став очільник французьких володінь у Північній Америці Антуан Каділлак, ім'я якого згодом було увічнене в марці автомобіля.

 

1775 Народився Франсуа Відок,

французький авантюрист, злочинець, сексот, організатор служби безпеки Франції, засновник першого в світі детективного агенства.

 

1802 Народився Александр Дюма (батько),

французький письменник ("Три мушкетери", "Граф Монте-Крісто", "Королева Марго").

 

1808 Румунський винахідник і повітроплавець Йордаке Купарентко

вперше у світі скористався парашутом для врятування життя, вистрибнувши у небі над Варшавою з палаючої повітряної кулі.

 

1847 Американець Річард Марч Хоу

запатентував друкарський верстат роторного типу.

 

1905 Народився Анатоль Курдидик,

український письменник, поет та журналіст. Відігравав помітну роль в культурному житті української діаспори в Канаді. Манітобським архівом було збережено та через півстоліття передано газеті "День" статтю Анатоля Курдидика, яка була опублікована у виданні "Новий шлях" 8 липня 1961 року, напередодні відкриття українською діаспорою пам'ятника Тарасові Шевченку у "столиці українців Канади" - Вінніпезі. Стаття, як з'ясувалося згодом, виявилася пророчою. Ще далекого 1961 року Курдидик переймався засиллям в Україні пам'ятників Леніну та інших комуністичних бовдурів, проте був переконаний: "настане такий день, коли з усього цього "московського сміття", що розбрелося кам'яними бовдурами по замордованій, але нескореній Україні, не залишиться стільки, скільки залишилося було з "геніяльного батька" Сталіна 1956 р. у Будапешті...

 

1911 Американський археолог Гайрем Бінгем відкрив в Перу "втрачене місто" Імперії Інків Мачу-Пікчу.

Місто було створене як священний притулок великим правителем інків Пачакутеком за сторіччя до завоювання його імперії європейцями, приблизно у 1440 році, і функціонувало до 1532 року, коли іспанці вторглися на територію імперії, після чого місто було залишине його мешканцями.

 

1918 Гетьман Павло Скоропадський

затвердив закони про загальну військову повинність і кримінальну відповідальність за перевищення максимально встановлених цін та спекуляцію

 

1967 Народились Віталій та Дмитро Капранови,

українські письменники ("Кобзар 2000", "Розмір має значення", "Щоденник моєї секретарки"), видавці, публіцисти, громадські діячі.

 

1990 В Києві біля будинку мерії в Києві біля будинку мерії вперше піднято синьо-жовтий прапор.

З 2000 року 24 липня відзначається як День українського національного прапора.

 

 Сили АТО звільнили Лисичанськ

 

У період від 22 травня до 24 липня 2014 року Лисичанськ перебував під владою фіктивного квазідержавного утворення «Луганська народна республіка», доки місто не звільнили Збройні Сили України.

По закінченню запеклих боїв за місто люди поверталися додому цілими автоколонами

 

 

Світлана Мормель
Олекса Янів