1019 Між військами новгородського князя Ярослава Мудрого і дружиною його брата, київського князя Святополка Окаянного, відбулась битва на річці Альта поблизу Переяслава (нині Переяслав-Хмельницький на Київщині),

в якій Святополк, підтримуваний печенігами, був розбитий і мусив рятуватись втечею. Ця перемога стала вирішальною у боротьбі Ярослава за княжий престол у Києві.

 

1701 Заснований Детройт.

Засновником міста (тоді це був форт Пончартрен - селище для торгівлі хутром) став очільник французьких володінь у Північній Америці Антуан Каділлак, ім'я якого згодом було увічнене в марці автомобіля.

 

1775 Народився Франсуа Відок,

французький авантюрист, злочинець, сексот, організатор служби безпеки Франції, засновник першого в світі детективного агенства.

 

1802 Народився Александр Дюма (батько),

французький письменник ("Три мушкетери", "Граф Монте-Крісто", "Королева Марго").

 

1808 Румунський винахідник і повітроплавець Йордаке Купарентко

вперше у світі скористався парашутом для врятування життя, вистрибнувши у небі над Варшавою з палаючої повітряної кулі.

 

1847 Американець Річард Марч Хоу

запатентував друкарський верстат роторного типу.

 

1905 Народився Анатоль Курдидик,

український письменник, поет та журналіст. Відігравав помітну роль в культурному житті української діаспори в Канаді. Манітобським архівом було збережено та через півстоліття передано газеті "День" статтю Анатоля Курдидика, яка була опублікована у виданні "Новий шлях" 8 липня 1961 року, напередодні відкриття українською діаспорою пам'ятника Тарасові Шевченку у "столиці українців Канади" - Вінніпезі. Стаття, як з'ясувалося згодом, виявилася пророчою. Ще далекого 1961 року Курдидик переймався засиллям в Україні пам'ятників Леніну та інших комуністичних бовдурів, проте був переконаний: "настане такий день, коли з усього цього "московського сміття", що розбрелося кам'яними бовдурами по замордованій, але нескореній Україні, не залишиться стільки, скільки залишилося було з "геніяльного батька" Сталіна 1956 р. у Будапешті...

 

1911 Американський археолог Гайрем Бінгем відкрив в Перу "втрачене місто" Імперії Інків Мачу-Пікчу.

Місто було створене як священний притулок великим правителем інків Пачакутеком за сторіччя до завоювання його імперії європейцями, приблизно у 1440 році, і функціонувало до 1532 року, коли іспанці вторглися на територію імперії, після чого місто було залишине його мешканцями.

 

1918 Гетьман Павло Скоропадський

затвердив закони про загальну військову повинність і кримінальну відповідальність за перевищення максимально встановлених цін та спекуляцію

 

1967 Народились Віталій та Дмитро Капранови,

українські письменники ("Кобзар 2000", "Розмір має значення", "Щоденник моєї секретарки"), видавці, публіцисти, громадські діячі.

 

1990 В Києві біля будинку мерії в Києві біля будинку мерії вперше піднято синьо-жовтий прапор.

З 2000 року 24 липня відзначається як День українського національного прапора.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів