1180 Народився Ґо-Тоба,

82-й Імператор Японії (з 1183), синтоїстське божество.

 

1409 Великий магістр Тевтонського ордена Ульріх фон Юнгінген оголосив війну Польському Королівству і Великому князівству Литовському.

Велика війна тривала два роки і завершилась повним розгромом ордену.

 

1497 У Брістоль повернулася експедиція Джона Кабота, що відкрила Канаду.

Втім, всі були певні, що місце, де побувала експедиція, то не Канада, а Китай.

 

1881 Народився Александр Флемінг,

шотландський бактеріолог, лауреат Нобелівської премії (1945) за відкриття пеніциліну (1929).

 

1889 У Лондоні відкрився готель "Савой",

перший у світі готель з ванними кімнатами в кожному номері.

 

1890 В нью-йоркській в'язниці вперше в світі застосовано електричний стілець

для виконання смертного вироку.

 

1914 Створено легіон Українських січових стрільців (УСС),

єдине українське національне військове формування в складі австро-угорської армії, сформоване з добровольців, які відгукнулися на заклик Головної Української Ради і стояли під проводом Української Бойової Управи (УБУ). Про поповнення частин УСС дбала резервова сотня УСС.
Українські Січові Стрільці були першими українськими частинами на бойовищах Східної Європи після тривалого часу бездержавності України, вони мали велике значення для відновлення військових традицій, зростання патріотизму, створення військової термінології, військового фольклору, для усталення форми українського однострою. Пам'ять про УСС і досі жива в українському народі, як є живим символом УСС "Червона калина", пісня УСС і традиція елітарної частини української армії.


2015 року до комплектації одностроїв української армії було повернуто сучасний аналог традиційного кашкету вояків УСС "мазепинку".

 

1928 Народився Енді Воргол,

американський художник українського походження, піонер поп-арту, культова фігура 1960 років.

 

1932 Відкрився перший Венеціанський кінофестиваль.

Організований за ініціативи Беніто Муссоліні він відбувся як кінематографічна частина Венеційського бієнале, виставки сучасного мистецтва, що вже існувала кілька років. Першим фільмом, який показали на Венціанському кінофестивалі, стала екранізація оповідання Роберта Люіса Стівенсона "Доктор Джекіл і містер Гайд" американця Рубена Мамуляна.

 

1945 О 8-15 ранку американський бомбардувальник Б-29 "Енола Гей" скинув атомну бомбу "Малюк" на японське місто Хіросіма.

Це був перший випадок в історії людства, коли атомна зброя застосовувалась поза межами полігонів. Від вибуху загинуло близько 75 тисяч чоловік і ще більше 250 тисяч отримали радіоактивне зараження.

 

1973 Народилась Віра Фарміга,

американська актриса українського походження ("Початковий код", "Вище неба", "Відступники").

 

2012 Після майже дев'яти місяців перельоту на поверхню Марса успішно приземлився марсохід "К'юріосіті", оснащений потужною хімічною лабораторією для дослідження клімату і пошуку органічних вуглецевих сполук.

8 серпня навігаційні камери "К'юріосіті" зробили перші знімки марсіанського ландшафту.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів