1782 Головнокомандуючий військами Континтельної армії генерал Джордж Вашингтон заснував почесну відзнаку "За військові заслуги", нагороду у вигляді пурпурового серця з шовку, обшитого срібною ниткою. 

Вона призначалась для солдат, котрі проявили особисту відвагу. "Пурпурним серцем" було нагороджено всього три солдата Американської революційної армії - Елія Черчіль, Вільям Браун і Деніел Біссел. Згодом, у 1932 році дерективою Дугласа Макартура на честь 200 річниці з дня народження Джоржа Вашингтона було запроваджено медаль, яку на честь давньої військової відзнаки так і назвали - "Пурпурне серце", щоправда виготовляти почали вже з металу та емалі.

Цією медаллю і понині нагороджують кожного американського військовослужбовця, який загинув або був поранений в результаті дій супротивника, кожного солдата, який пролив свою кров захищаючи батьківщину.

 

1819 Народився Пантелеймон Куліш,

український письменник, громадський діяч, фольклорист, етнограф, перекладач, редактор і видавець.

 

1873 Народився Дмитро Абрамович,

історик літератури і мови.

 

1876 Народилась Мата Харі,

танцівниця, куртизанка й одна з найвідоміших шпигунок Першої світової війни.

 

1880 Народився Володимир Винниченко,

український письменник, політичний діяч, автор майже усіх декларацій і законодавчих актів УНР, перший голова Генерального секретаріату УНР.

 

1903 Народився Луїс Лікі,

англійський антрополог і археолог; знайшов у Танзанії рештки найдавнішої людини, а також спільного предка людинии і мавпи, що жив 25 мільйонів років тому.

 

1918 Українська Держава й Область Війська Донського підписали договір про кордони.

 

1920 У Варшаві підписано україно-кубанський договір, за яким Українська Народна Республіка визнавала державну суверенність Республіки Кубанського краю.

Республіка Кубанського краю також визнала суверенність УНР і обидві республіки зобов'язалися підтримувати одна одну у боротьбі за своє національно-державне визволення.

 

1932 У СРСР прийнято Постанову ЦВК і РНК "Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності", більше відому як "Закон про п'ять колосків",

який передбачав за розкрадання колгоспного і кооперативного майна "розстріл із конфіскацією всього майна і з заміною за пом'якшуючих обставин позбавленням волі на термін не менше 10 років з конфіскацією всього майна".

До літа 1933 року за цим законом було засуджено 150 000 осіб, включаючи дітей, які намагалися знайти на колгоспних полях хоч якусь їжу.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів