1614 За ініціативою міських зборів у Гронінгені було засновано університет. Щорічно на його чотирьох факультетах - богослов'я, права, медицини і філософії - навчалось 100 студентів.

Нині Гронінгенський університет є одним з найбільших і найдавніших університетів Нідерландів.

 

1851 Народився Алоїз Ірасек,

чеський письменник, який створив ряд історичних романів, що охоплюють майже всю історію Чехії, з прадавніх часів до 1848 року.

 

1870 Народився Володимир Сікевич,

український військовий і політичний діяч; генерал-хорунжий армії Української Народної Республіки.

 

1913 У Копенгагені відкрито пам'ятник Русалонці -

героїні казки Ганса Крістіана Андерсена. Скульптуру, яку виготовив Едуард Еріксен, місту подарував пивовар Карл Якобсен. Бровар був так вражений балетом Ганса Бека "Русалонька", що вирішив увіковічити головного персонажа казки. Разом з балериною, що виконувала головну роль у виставі та стала "обличчам" копенгпгенськоі Русалоньки, скульптура увіковічнила пропорції ще однієї жінки - дружини броваря, який дуже любив балет.

 

1935 На баштах Кремля у Москві встановлені рубінові зірки,

вироблені на Донбасі.

 

1939 У Москві підписано договір між СРСР та Німеччмною, що увійшов в історію як Пакт Молотова-Ріббентропа.

Він фактично був договором про ненапад. Однак окремою частиною договору став таємний протокол, що обумовлював майбутній територіальний устрій Європи. Згідно з ним, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва (разом з Вільно, сьогодні - Вільнюсом) і Бесарабія відходили до радянської зони впливу, а Польща мала бути поділеною по річках Нарев, Вісла і Сян.

 

1941 Народився Ед Робертс,

американський винахідник і підприємець, який розробив перший комерційно успішний персональний комп'ютер Altair 8800 в 1975 році.

 

1975 Відкрито

Харківський метрополітен.

 

1989 В 50-у річницю підписання радянсько-німецького пакту відбулася акція "Балтійський шлях",

коли мешканці Литви, Латвії і Естонії утворили живий ланцюг завдовжки майже 600 км - близько двох мільйонів людей, що став найбільшим живим ланцюгом в світі.

 

1999 Після 50 років перебування німецького уряду в Бонні, Берлін знову став столицею Німеччини

- цього дня канцлер Герхард Шредер переїхав до свого офісу у Берліні.

 

2004 Указом президента Леоніда Кучми "на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України" встановлено офіційне свято - День Державного Прапора України,

яке святкується щороку 23 серпня.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів