1715 У віці 77 років помер Людовик XIV, "король-сонце", король Франції і Наварри, який правив 72 роки і 100 днів, більше, ніж будь-який інший король Європи.

Він був переконаним прихильником абсолютної монархії і сприяв зростанню військової потужності Франції, її політичної ваги, інтелектуального престижу і розквіту культури.

 

1741 Народився Жан-Бенуа Шерер (Йоган-Бенедикт),

французький та німецький історик, автор першої в Західно-Європейській науці монографії з історії України (Літопис Малоросії або історія козаків-запорожців та козаків України або Малоросії). В Україні ця праця опублікована у 1944 році.

 

1819 Вперше поставлено на сцені Полтавського театру

п'єсу Івана Котляревського "Наталка Полтавка".

 

1925 Народився Ігор Юхновський,

перший директор Українського інституту національної пам'яті, український політик, депутат Верховної ради.

 

1939 Німеччина у змові з СРСР вчинила збройний напад на Польщу, з якого бере початок Друга Світова війна.

Напередодні Верховна рада СРСР ратифікувала радянсько-німецький пакт про ненапад. Того ж дня Адольф Гітлер підписав наказ про напад на Польщу. Вже увечері загін есесівців, переодягнений у польську уніформу, інсценував вторгнення у Німеччину - було зруйновано декілька другорядних об'єктів у прикордонному містечку, і залишено трупи німецьких в'язнів, переодягнутих у польську уніформу, щоб мати доказ польської агресії. Нацистська пропаганда подала цей інцидент як свідчення агресивних намірів Польщі щодо Німеччини і наступного ранку 58 німецьких дивізій перейшли польсько-німецький кордон.
О 4-45 ранку близько півтора мільйона німецьких солдат увійшло на територію Польщі по всій довжині майже 3000 кілометрового кордону. Одночасно німецька авіація почала бомбардування польських аеродромів, а військові кораблі і підводні човни атакували польські морські бази в Балтійському морі.

 

1947 Народився Микола Мозговий, український культурний діяч,

генеральний директор-художній керівник Національного палацу мистецтв "Україна", естрадний співак, композитор.

 

1996 В Україні запроваджено національну валюту

- гривню.

 

2001 Покарання стратою в українському судочинстві

замінено довічним ув'язненням.

 

2006 У Криму почав працювати

перший у світі кримськотатарський телевізійний канал.


Світлана Мормель
Олекса Янів