1522 Через 18 місяців після початку експедиції під керівництвом португальця Фернана Магеллана,

метою котрої було обігнути земну кулю, корабель "Вікторія" повернувся до Іспанії. "Вікторія" стало єдиним з 5 суден експедиції, якому вдалося повернутися з далекого плавання, доставивши додому 18 із 265 членів експедиції, які вирушили у навколосвітню подорож. Сам Магеллан загинув на Філіпінах у сутичці з місцевими мешканцями і першу навколосвітню експедицію завершив вже Хуан Себастьян Елькано.

В результаті цієї експедиції було остаточно доведено, що Земля має форму кулі.

 

1757 Народився Марі Жозеф Поль Ів Рош Жильбер дю Мотьє, маркіз де Лафаєт,

французький генерал, активний учасник війни північно-американських штатів проти Британії, член французьких Генеральних штатів, командуючий паризькою Національною гвардією.

 

1863 Народився Дмитро Граве,

український математик, творець великої математичної школи, академік НАН України, перший директор Інституту математики української Академії наук.

 

1891 Вважається, що саме цього дня пароплавом "Орегон" до Канади прибули перші українські поселенці.

Ними були Іван Пилипів і Василь Єлиняк, родом із села Небилів (нині Рожнятівського району Івано-Франківської області). З їхнім прибуттям розпочався потік українських іммігрантів на землі Канади. Нині українці в Канаді, за офіційними даними, 9-а за чисельністю етнічна група, а сама Канада - третя країна за чисельністю мешканців, що є етнічними українцями (після України та Російської Федерації). Українці то того ж є найбільшою східноєвропейською діаспорою на території Канади.


1897 Народився Іван Микитенко,

український письменник ("Вуркагани") і драматург ("Соло на флейті").

 

1924 Народився Михайло Брайчевський,

український історик та археолог. Лауреат премії ім. М. Грушевського, лауреат премії Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів, член Української вільної академії наук (США), дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, голова Київського осередку Українського історичного товариства ім. М. Грушевського, заслужений діяч науки і техніки, почесний професор Національного університету "Києво-Могилянська академія". Він став одним із засновників Товариства охорони пам'яток історії та культури України, був одним з ініціаторів відновлення Михайлівського золотоверхого собору в Києві.

 

1952 У Женеві підписана

Всесвітня конвенція про авторське право.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів