1707 Народився Жорж Луї Леклерк де Бюффон,

французький природознавець, автор знаменитої 36-томної "Природничої історії" (1749-1788), в якій висунув ідею єдності рослинного і тваринного світу.

 

1764 Після смерті польського короля Августа III в листопаді 1763 року під тиском Росії польським королем став фаворит російської імператриці Катерини II граф Станіслав Понятовський.

Його проросійська політика не лише не врятувала Польщу від її першого розділу в 1773 році, але й призвела до фактичної втрати на довгий час Польщею державної незалежності. Станіслав Понятовський став останнім королем Речі Посполитої. У 1795 році Понятовський зрікся престолу і решту життя провів у Росії.

 

1776 Під час війни північно-американських штатів за незалежність американський підводний човен "Turtle" провів першу в світі підводну атаку корабля супротивника

- у гавані Нью-Йорка з борту "Turtle" до флагмана британського флоту корабля "Eagle" була прикріплена бомба з годинниковим механізмом.

 

1792 Перша група колишніх запорозьких козаків під командою полковника Сави Білого висадилася на заході Таманського півострова

та заснували тут перше поселення. Цю дату зазвичай вважають за початок заселення українцями Кубані.

 

1859 Оточений російськими військами в гірському аулі Гуніб на умовах вільного виїзду в Мекку здався в полон російським військам імам Шаміль, духовний і політичний керівник мусульман Північного Кавказу.

Полонення Шаміля, який чверть століття очолював боротьбу народів Чечні і Дагестану проти окупації Росією, стало переломним моментом у ході Кавказької війни, котра закінчилась в 1864 році після остаточного розгрому спротиву абхазів і черкесів. Лише в 1870 році Шамілю було дозволено емігрувати в Мекку, де він і помер вже наступного, 1871 року.

 

1875 Народився Олександр Мурашко,

український живописець, педагог і громадський діяч, племінник художника Миколи Мурашка. Один з основоположників Української Академії образотворчого мистецтва.

 

1924 Народився Ігор Богачевський,

американський конструктор українського походження. Професор Нью-Йоркського університету, автор понад 100 наукових праць з астронавтики і ядерної фізики. Здійснював математичне моделювання ядерних ракетних двигунів і розвитку телефонних мереж.


Світлана Мормель
Олекса Янів