1475 Народився Чезаре Борджіа,

італійський політичний діяч епохи Відродження з іспанського роду Борджиа, герцог Валанський і романьольський, принц Андрії і Венафро, граф дійосський, правитель Пйомбіно, Камеріно й Урбіно, гонфалоньєр і генерал-капітан Святої церкви. Син Родріго Борджіа, майбутнього Папи Олександра VI. Старший брат Лукреції Борджіа.

 

1693 Помер Лазар Баранович,

український релігійний та політичний діяч, письменник та поет (збірка проповідей "Меч духовний", збірка поезій "Лютня Аполлонова"), видавець. Точна дата та рік народження невідомі, імовірним роком народження є 1616. Навчався у школі Київського Братського Богоявленського монастиря. Остаточну освіту отримав у колегіях Вільно (тепер Вільнюс, Литва) і єзуїтській Каліша (тепер Польща). Згодом викладав у Києво-Могилянській академії. Учнем Барановича прийнято вважати Івана Мазепу, який навчався в Києво-Могилянській колегії в 1650 роки, коли Лазар Баранович був у ній ректором.
У 1657 році висвячений на Чернігівського і Новгород-сіверського єпископа. В 1674 році заклав друкарню при Спасо-Преображенському монастирі у Новгороді-Сіверському, у 1679 переніс її до Чернігова, де за його життя було надруковано понад 50 книг.

 

1876 Народився Шервуд Андерсон,

американський письменник ("Вайнсберґ", "Історія одної людини", "Шедевр Блекфута", "Я хочу знати чому").

 

1895 Завдяки зусиллям англійського антрополога Френсіса Гальтона

у Великій Британії вперше в кріміналістиці застосована дактилоскопія для доведення вини підозрюваного - у справі Гаррі Джексона відбитки його пальців використані як криміналістичний доказ.


1894 Народився Джон Бойнтон Прістлі,

англійський письменник, драматург ("Хороші друзі", "Вулиця ангелів", "Лондонський тупик").

 

1931 Народився Борис Харчук,

український письменник (романи "Волинь", "Місяць над майданом", "Кревняки", "Межі і безмежжя", повісті "Українські ночі", "Мертвий час").

 

1944 Народилась Жаклін Біссет,

французька актриса ("Багаті й знамениті", "Дика орхідея", "Вбивство у Східному експресі", "Аеропорт").

 

1959 Під час посадки радянська космічна станція "Луна-2"

упала на поверхню Місяця і стала першим зробленим людиною об'єктом, котрий досягнув поверхні супутника.

 

1990 У США на кабельному каналі NBC відбулась прем'єра серіалу "Закон і порядок" Діка Вульфа.

Відтоді було продемонстровано 456 серій, розділених на 20 сезонів. Так "Закон і порядок" став найтривалішим поліцейським телесеріалом і другим за тривалістю після мультсеріалу "Сімпсони".

 

1993 Після десятиліть кривавого протистояння, у Вашингтоні прем'єр-міністр Ізраїлю Іцхак Рабін і голова виконкому Організації Визволення Палестини Ясер Арафат підписали Декларацію про принципи палестинської автономії,

яка мала покласти край арабо-єврейському протистоянню у боротьбі за землі між рікою Іордан і Середземним морем, котрі обидва народи вважають своєю батьківщиною.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів