622 Пророк Мухаммед прибув до Медіни.

Цього дня він завершив свою "хіджру" (втечу) з Мекки, котру залишив побоюючись переслідувань. Прибувши до Ястріба (Медини), він зумів об'єднати ворогуючі мединські племена і створити першу мусульманську громаду. Цю дату вважають початком ери ісламу.

 

1534 Помер Михайло Глинський,

український державний дiяч, князь із роду Глинських. Уславився перемогами над татарами. 1508 року очолив антипольське повстання. Правгнув відновити незалежність українських земель, що перебували під владою польської та російських корон, за що й був ув'язнений - спочатку московитами, а потім поляками.

 

1541 У Зальцбурзі на 48-у році життя помер Парацельс (справжнє ім'я Філіп Ауреол Теофраст Бомбаст фон Гогенхейм),

швейцарський вчений, найзнаменитіший лікар Європи, незважаючи на те, що його нетрадиційні методи лікування були розкритиковані колегами-сучасниками. Парацельс отримав освіту в Феррарі (1515) і свою лікарську методику побудував не тільки на книжних істинах, але й на власному досвіді, набутому під час подорожей Європою.

 

1801 Народився Михайло Остроградський,

український математик i педагог. Приятелював з Тарасом Шевченком. Член Петербурзької АН (з 1830, у віці 29 років), Паризької (з 1856 року), Римської й Туринської Академій наук. Автор численних праць з математичного аналізу, теорії чисел, алгебри, теорії імовірностей і т.д. Остроградський встановив формулу перетворення інтеграла по об'єму в інтеграл по поверхні, названу його ім'ям (формула Остроградського, 1828, опублікована 1831).

 

1852 Анрі Жиффар

здійснив перший політ на дирижаблі з паровим двигуном.

 

1898 Народився Говард Уолтер Флорі,

австралійський медик, лауреат Нобелівської премії (1945); разом з Ернстом Чейном отримав очищений пеніцилін і першим застосував його для лікування людини (1940).

 

1937 Народився Ярослав Калакура (село Рудники, тепер Підгаєцького району Тернопільської області),

український історіограф, доктор історичних наук, професор, академік АН вищої школи (1997). Автор та співавтор багатьох праць з історіографії, архівознавства, джерелознавства, українознавства.

 

1995 Україна відхилила пропозицію президента Білорусії Олександра Лукашенка

про створення митного союзу з Білорусією і Росією.

 

1999 На Бейкер-стріт в Лондоні відкрито триметровий бронзовий пам'ятник Шерлоку Холмсу, герою романів і оповідань Артура Конан-Дойля.

В британській столиці це друга скульптура, поставлена на честь літературного персонажа - першим був увіковічений казковий Пітер Пен.

 

2004 Під час президентської виборчої кампанії в Україні в Івано-Франківську було вчинено "яєчний замах" на Віктора Януковича.

 

 

Постраждалий знепритомнів на місці події, був доставлений у лікарню, а невдовзі заявив про отримання "черепно-мозкової травми". Соратники Януковича заявляли про влучення «тупих та важких предметів», однак на відеозйомках було чітко зафіксоване саме яйце, яке влучило в груди постраждалому.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів