1547 Народився Мігель де Сервантес Сааведра,

іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури ("Галатея", "Дон Кіхот Ламанчський", "Мандри Персилеса і Сигизмунди").

 

1758 Народився Гораціо Нельсон,

англійський військовий діяч, адмірал, переможець французів у битвах при Абукіре і Трафальгарі.

 

1829 Після реорганізації лондонської поліції у Великій Британії засновано Скотланд-Ярд, офіційне поліцейське розслідувальне управління.

Ініціатором його створення був міністр внутрішніх справ сер Роберт (Боб) Піл,

по імені якого і стали називати лондонських, а згодом і всіх британських поліцейських, - "боббі".

 

1845 Народився Iван Тобiлевич (Карпенко-Карий),

український драматург ("Бурлака", "Сто тисяч", "Хазяїн", "Наймичка", "Безталанна", "Сава Чалий"), один з корифеїв українського театру.

 

1866 Народився Михайло Грушевський,

український iсторик ("Історія України-Руси", "Нарис історії українського народу", "Історія української літератури"), полiтичний дiяч, письменник, голова Української Центральної Ради.

 

1897 В Буенос-Айресі в театрі "Олімпо" відбулась прем'єра вистави "Креольський суд", в якій вперше на сцені виконано танець, що нині відомий в усьому світі як "танго".

 

 

Згодом танець став настільки популярним, що 30 вересня 2009 року був оголошений об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Не існує одностайної теорії походження танцю, але більшість дослідників погоджуються, що виник він внаслідок злиття різноманітних стилів, завезених іммігрантами із Європи до Буенос-Айресу, та африканських танцювальних мотивів. Хоча зараз світ парного танцю не можна уявити інакше, але танго - це третій танець в історії, в якому чоловік та жінка займають позиції один навпроти одного. Його випередили віденський вальс, що став лихоманкою Європи 1930 років, та полька, популярна в 1840 роках. Танго радикально відрізнявся від перших двох, оскільки він вперше представив концепцію імпровізації.

 

1901 Народився Енріко Фермі,

американський фізик італійського походженя, лауреат Нобелівської премії (1938).

 

1912 Народився Мікеланджело Антоніоні,

італійський кінорежисер, лауреат премії "Оскар" ("Професія: репортер" [1966], "Забрійський-пойнт" [1970], "Пасажир" [1975]; "Червона пустеля", "Дама без камелій", "Ідентифікація жінки", "Любов у місті").

 

1913 Народився Стенлі Крамер,

американський кінорежисер ("Вгадай, хто прийде на обід", "Цей божевільний, божевільний, божевільний світ", "Корабель дурнів").

 

1916 За неофіційними даними саме цього дня Джон Девідсон Рокфеллер,

засновник компанії "Стандарт Ойл", філантроп і меценат, став першою людиною у світі, чий статок перевищив один мільярд доларів.

 

1926 Створено Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

 

1938 Засуджений до страти український письменник,

бандурист Гнат Хоткевич.

 

1943 Народився Лех Валенса,

польський профспілковий діяч, засновник і глава профспілки, а потім партії "Солідарність", президент Польщі (1990-1995), лауреат Нобелівської премії миру (1983).

 

2003 Росіяни почали будівництво дамби від берегів Таманського півострова до українського острова Коса Тузла

з метою приєднання його до материкової частини Росії.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів