1187 Салах ад Дін (Саладін), Султан Єгипту, який після битві при Хаттіні захопив більшу частину Палестини, після нетривалої облоги захопив Єрусалим.

Усі церкви міста, крім храму Воскресіння, були перетворені в мечеті, городянам були даровані життя і можливість викупити свою свободу.

 

1608 У Гаазі в палаці Моріца Оранського голландський оптик Ян Ліпперсгей продемонстрував уряду свій винахід

- прототип сучасного дзеркального телескопа.


1738 В Переяславі відбулися урочистості з нагоди відкриття Єпископом Переяславським Арсентієм Берло вищого навчального закладу -

Переяславського колегіуму.

 

1836 Чарльз Дарвін повернувся до Фелмута (Англія) на кораблі "Бігль" із подорожі Південною півкулею, яка тривала майже п'ять років.

Матеріали, зібрані Дарвіном в цій подорожі, були покладені в основу створеної ним теорії еволюції.

 

1865 Народився Денис Січинський,

український композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музичний і громадський діяч, педагог. Брав участь у створенні у Львові комітету для збирання й публікації українських народних пісень. У 1902 році заснував у Станиславі першу музичну школу, організовував сільські хори. Один з ініціаторів Союзу Співочих і Музичних Товариств Галичини (1903).

 

1869 Народився Махатма Ганді (Мохандас Карамчанд Ганді), і

ндійський політик, лідер руху за незалежність Індії, сповідувана ним ідеологія ненасильницького, пасивного опору сприяла звільненню Індії від британського колоніалізму.

 

1891 Народився Йосип Бокшай,

 

 

український живопсець ("Озеро в горах", "Синєвір", "Зустріч на полонині").

 

1907 Народився Iван Багряний,

український письменник.

 

1951 Народився Стінг (Гордон Метью Самнер),

 

 

англійський рок-музикант ("The Police", соло: "Set Them Free", "Fortress Around Your Heart"), композитор та актор.

 

1983 Вашінгтон.

Відбувся Концерт Капели бандуристів ім. Т. Шевченка в пам'ять жертв голодомору 1932-1933 років.

 

1990 Розпочалося кампанія широкомасштабних акцій громадянської непокори, одним з основних елементів якої стало політичне голодування на площі Жовтневої революції (нині Майдан Незалежності) у Києві, що тривало з 2 по 17 жовтня.

Основними організаторами стали представники Студентського Братства Львова та Української студентської спілки (УСС). Протести завершилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР, яка гарантувала виконання вимог учасників протесту. Згодом ці події отримали назву "Революція на граніті".


Світлана Мормель
Олекса Янів