1192 Після шіснадцяти місяців боїв армія хрестоносців на чолі з Річардом Левове Серце, так і не завоювавши Єрусалим, залишила Палестину.

Успіхом Третього хрестового походу стала лише угода з султаном Салах-ад-діном про дозвіл християнським прочанам протягом наступних трьох років безперешкодно відвідувати Єрусалим. Через три роки Річард планував розпочати новий хрестовий похід.

 

1201 Народився Робер де Сорбон,

французький теолог, духовник Людовіка IX, засновник богословського коледжу Сорбонна (з XVII століття - університет).

 

1621 У Хотині підписано мирний договір

між Річчю Посполитою і Туреччиною.

 

1651 Лорд-генерал Олівер Кромвель обнародував Навігаційний акт (Акт про збільшення англійського торгового флоту і заохочення мореплавців англійської національності), котрий мав захистити економічні інтереси Англії.

Згідно з цим законом, товари з Азії, Америки і Африки могли ввозитись до Англії лише англійськими торговими суднами; це ж стосувалось і зворотнього вивезення товарів.

 

1874 За ініціативою генерального поштмейстера Північнонімецького союзу фон Штефана 21 держава підписала в Берні угоду про поштовий зв'язок і створення Міжнародного поштового союзу,

що забезпечувало безперешкодне пересилання міжнародної кореспонденції. Цього дня починаючи з 1957 року відзначається Всесвітній день пошти.

 

1885 Народився Володимир Свiдзинський,

поет, перекладач творiв античних авторiв. Восени 1941 заарештований i загинув за нез'ясованих обставин 18 жовтня 1941 року.

 

1855 Американець Джошуа Стоддард отримав патент на сирену.

Цей пристрій, що працював від струменя пари, за задумом автора, призначався для церков, але знайшов своє практичне застосування у судноплавстві та на залізниці.

 

1904 Народився Микола Бажан,

поет-академiк, перекладач Руставелi та Навої, головний редактор Української радянської енциклопедії.

 

1928 У Львові

засновано греко-католицьку богословську академію.

 

1940 Народився Джон Вінстон Леннон,

англійський рок-музикант, композитор, співзасновник The Beatles.

 

1944 Вийшов наказ НКВС/НКДБ про заходи з посилення боротьби з оунівським підпіллям

і "ліквідацію озброєних банд ОУН у західних областях України".

 

1975 Народився Андрій Водичев,

український актор львівського театру імені Леся Курбаса, лауреат Шевченківської премії.

 

1989 По Центральному телебаченню СРСР відбувся перший "сеанс оздоровлення" вінницького лікаря-психотерапевта Анатолія Кашпіровського.

З інтервалом у два тижні пройшли шість передач, під час яких мільйони наївних людей прислухались до "установок" цілителя, "настроювали свої будильники", "зарубцьовували шрами", "розсмоктували" пухлини і підставляли до екрану хворі частини свого тіла.

 

2006 КНДР провела

перші випробування ядерної зброї.


Світлана Мормель
Олекса Янів