1492 Перша експедиція на чолі з італійським мореплавцем Христофором Колумбом, перепливши Атлантичний океан, досягла сучасних Багамських островів.

Колумб щиро вірив, що дістався Східної Азії.


1887 Народився Костянтин Клепачiвський,

український державний дiяч, органiзатор i директор Нацiонального Банку УНР. Помер на еміграції, 14 травня 1979 у США.


1892 Народився Михайло Кравчук,

український математик, академік Української Академії наук (з 1929). Першим у світі створив проект комп'ютера, згодом матеріали його проекту було використано при створені першого прототипу електронно-обчислювальної машини американського вченого Атанасова. Академік Кравчук став учителем і натхненником цілої плеяди видатних українських науковців, в тому числі і Сергія Корольова - основоположника космонавтики. Помер 09 березня 1942 року на Колимі. ЮНЕСКО внесла ім'я Михайла Кравчука до переліку найвизначніших людей світу.


1935 Народився Лучано Паваротті,

 

 

італійський оперний співак (тенор).

 

1957 Бiльшовицький агент Богдан Сташинський убив у Мюнхенi доктора Лева Ребета

- провідоного дiяча ОУН, доктора юридичних наук, редактора й публіциста, професора Українського Вільного Університету. До того КГБ зробило ряд спроб викрасти доктора Ребета з метою переправити його на територію Союзу, що постійно зазнавали невдач. Тоді було прийнято рішення про ліквідацію ідеолога українського націоналізму. Лев Ребет був убитий на сходах у будинку на Карлплатц у Мюнхені, де тоді містилася редакція "Українського Самостійника", із загорненого у газету пристрою, який вистрілював струменем синильної кислоти. В момент зустрічі вбивця скерував пристрій просто в обличчя Ребета й натиснув на спускову пружину. Смерть Ребета настала за півтори хвилини, але жодних слідів втручання на його тілі не залишилося. Тож лікарська експертиза назвала причиною смерті серцеву недостатність. Про те що він був убитий за допомогою отрути стало відомо пізніше.

 

1960 У Нью-Йорку радянський лідер Микита Хрущов перервав виступ на Генеральній Асамблеї ООН філіпінського делегата, котрий піддав критиці політику СРСР у Східній Європі.

Викриками з місця, що супроводжувалися грюканням по столу знятим з ноги взуттям, радянський лідер наочно демонстрував рівень толерантності та здатності до діалогу радянської імперії. Це викликало бурхливу реакцію в залі, і головуючий на засіданні Фредерік Боланд зламав молоток, заспокоюючи дипломатів і політиків.

 

1971 У Нью-Йорку на Бродвеї у театрі Марка Хеллінджера відбулась прем'єра рок-опери Тіма Райса і Ендрю Ллойда Вебера "Іісус Христос - суперзірка".

 

 

Ще до першої вистави було продано 2.5 мільйони платівок із записами опери, а дві композиції ("Я не знаю як любити його" у виконанні Гелен Редді і "Ісус Христос - суперзірка" Мюррея Хеда) стали хітами. Опера, попри неоднозначні відгуки глядачів і преси, була зіграна на Бродвеї 720 разів.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів