1596 Укладено Берестейську унію, на підставі якої в Україні та Білорусі постала Греко-Католицька Церква.

Цього дня король Сигізмунд ІІІ Ваза і київський митрополит Михайло Рогоза за дорученням Папи Климентія VIII скликали в Бересті в церкві святого Миколая церковний собор для офіційного проголошення унії.

 

1851 У Лондоні вперше опублікований

роман Германа Мелвілла "Мобі Дік".

 

1876 Народився Сергій Єфремов,

український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури, академік Української Академії Наук (з 1919), автор двотомної праці "Історія українського письменства" (1911). В липні 1929 був заарештований та засуджений за справою „Спілки Визволення України" (СВУ). Помер в одному з таборiв ГУЛАГу близько 10 березня 1939 року. Точна дата смертi не встановлена.

 

1880 В Одесі народився Володимир Жаботинський,

єврейський письменник і публіцист, один з лідерів сіоністського руху; співзасновник держави Ізраїль та його збройних сил (Гаґана).

 

1896 У "Нью-Йорк Джорнел" опублікован

і перші в світі комікси.

 

1918 У Львові на зборах українських депутатів австрійської Державної Ради і членів Палати Панів, українських членів галицького і буковинського Сеймів було утворено Українську Національну Раду,

яка очолила український національний рух в Австро-Угорській імперії.

 

1918 Утворена республіка Чехословаччина.

 

1921 Утворена Кримська АРСР.

 

1922 Заснована Британська радіомовна корпорація (BBC).

Перша радіопрограма новоутвореної компанії вийшла в ефір 14 листопада 1922 року. Створена як приватна компанія, в 1927 році була ліквідована і відтворена як корпорація. Нині BBC один із провідних світових інформаційних гігантів.

 

1994 Верховна Рада України скасувала заборону Компартії.

Для того, щоб повторно заборонити діяльність комуністичної партії в Україні знадобилося ще понад 20 років - нову заборону було запроваджено лише у 2015 році.

 

1995 Україна вступила до Ради Європи.


2008 У місті Ілава Вармінсько-Мазурського воєводства Польщі відбулося урочисте відкриття вулиці імені митрополита Андрея Шептицького та освячення пам'ятної таблиці із його зображенням.

Таким чином уперше на теренах Польщі ім'я митрополита було вшановано в назві однієї з центральних вулиць міста.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів