1708 Руйнування московським військом міста Батурина. Після захоплення міста московитами були вирізані всі його мешканці, незалежно від віку і статі. В історію України ці події увійшли під назвою "Різанина в Батурині".

Саме місто було пограбоване, в тому числі і православні храми, а потім спалене.
14 листопада 2008 року в Батурині відбулися заходи з перепоховання частини жертв Батуринської різанини, виявлених під час розкопок. Останки були перепоховані у наново збудованій Замковій церкві Воскресіння Господнього, яку за наказом Меншикова спалили російські війська після взяття міста. Новий храм відновлений за зразком українських церков кінця XVII століття.

 

1815 Народився Джордж Буль,

англійський математик, один із основоположників математичної логіки.

 

1902 Народився Сергій Лебедєв,

український математик, розробник обчислювальгої техніки.

 

1917 Розпочав роботу Третій Всеукраїнський вiйськовий з'їзд у Києвi.

У резолюції з'їзду "Про українізацію війська" була висунута вимога, що військо повинно перейти на національно-територіальний принцип. Разом з тим з'їзд вважав за необхідне "відтепер починаючи, перевести всі українізовані частини війська на Південно-Західний фронт і вивести звідти та з території України всі російські військові частини". Під час роботи з'їзду у Петрограді стався більшовицький військовий переворот, очолюваний Леніним.

 

1917 Британський міністр закордонних справ Артур Джеймс Бальфур підписав урядову декларацію про згоду уряду на створення в Палестині єврейської території.

Таким чином британський уряд сподівався отримати підтримку євреїв у ході І Світової війни. Згодом "декларація Бальфура" стала аргументом для отримання Великобританією мандату на управління Палестиною, санкціонованого Лігою Націй в 1922 році.

 

1937 В зв'язку з 20-рiчницею "Великої Жовтневої Соціалістичної Революції" в таборах ГУЛАГу почались розстрiли "на честь ювiлею".

Масові розстріли здійснювалися біля карельського містечка Медвежегорська в урочищі Сандормох. Звязаних по двоє людей кидали на дно ями й стріляли в них згори. Серед вбитих Лесь Курбас, Валерян Підмогильний, Микола Зеров, Марко Вороний, Микола Куліш, Мирослав Ірчан, Степан Рудницький, Володимир Чехівський та багато інших.

 

2000 У лісі під Таращею знайдене тіло журналіста Георгія Гонгадзе,

який зник ще 16 вересня. Замовники вбивства досі не покарані.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів