1493 Народився Парацельс (Філіпп Ауреол Теофраст Бомбаст фон Гогенгейм),

швецарський лікар, природодослідник, алхімік епохи Відродження.

 

1880 Ірландська Земельна ліга, об'єднання орендарів для захисту своїх економічних прав, змусила емігрувати відставного англійського капітана Чарльза Бойкота, керуючого одного з маєтків, який після невдалого і неврожайного року почав виселяти фермерів, не здатних внести орендну плату.

Формою протесту була обрана солідарна відмова вести з Бойкотом будь-які справи і мати з ним побутово-суспільні зносини. Виїхавши до Англії, Бойкот збанкрутував, а за його прізвищем така форма боротьби отримала назву "бойкот".

 

1882 Народився Федір Швець

(у місті Жаботин на Черкащині), український громадсько-політичний діяч, професор геології Київського університету, член ЦК Селянської спілки та ЦК УПСР. У 1918-1919 роках - член Директорії. З 1920 року - у еміграції в Празі: професор Українського вільного університету та Українського високого педагогічного інституту ім. М. Драгоманова.

 

1918 О 5-10 ранку в залізничному вагоні маршала Франції Фердинанда Фоша в Комп'єнському лісі німецька делегація, очолювана депутатом рейхстагу Маттіасом Ерцбергером, підписала перемир'я з Антантою.

Висунуті переможцями умови мали ультимативний характер і були безумовно прийняті Німеччиною. Через шість годин угода набула чинності - об 11-й годині 11-го дня 11-го місяця 1918 року закінчилась 1-а Світова війна.
Хоча перемир'я, підписане 11 листопада 1918 року, фактично припинило бойові дії, для укладання мирного договору знадобилося ще шість місяців переговорів на Паризькій мирній конференції. Лише 28 червня 1919 року у Версалі державами-переможницями у Першій світовій війні (США, Британією, Францією, Італією, Японією, Бельгією тощо) з одного боку, і переможеною Німеччиною було офіційно проголошено завершення Першої Світової війни.
3 жовтня 2010 Німеччина останнім траншем у розмірі 70 мільйонів євро завершила виплату репарацій, накладених на неї 1919 року Версальським мирним договором (загальна сума репарацій становила 269 мільярдів золотих марок - еквівалент приблизно 100 тисяч тонн золота).

 

1918 Територія Північної Буковини (сучасна Чернівецька область) передана до складу Румунії,

де перебувала по 28.06.1940, після чого перейшла до СРСР.

 

1922 Народився Курт Воннегут,

американський письменник ("Механічне піаніно", "Бійня номер п'ять", "Колискова для кішки", "Тюремна пташка", "Балаган").

 

1978 Міністерство освіти УРСР видало директиву:

"Удосконалювати вивчення російської мови в загальноосвітніх школах республіки" (посилення русифікації).

 

1992 Англіканська церква Великої Британії,

першою серед 28 англіканських церков світу, надала право жінкам бути посвяченими в сан священника.


Світлана Мормель
Олекса Янів