1680 В ході дискусії з питання про наслідування англійського престолу католиком Яковом Йоркським, після семигодинного бурхливого обговорення у верхній палаті англійського парламенту виникли дві партії - консервативна (торі) і ліберальна (віги).

Віги виступали на підтримку "Біля про відвід", що позбавляла Якова II (тоді ще герцога Йоркського) права на спадкування престолу після Карла II. Згодом, під час Французької революції, віги виступали за проведення в Англії парламентських реформ, а після затвердження Закону про Реформи 1832 року стали називатися Ліберальною партією. Попри те, що саме слово "партія" (лат. pars/partis - частина, галузь, відділ) існує ще з давньоримських часів, початку усталення поняття "політична партія" як ми розуміємо його нині завдячуємо саме конфлікту з питань престолонаслідування у британському парламенті.

 

1919 За спільним рішенням Директорії та уряду УНР члени Директорії Федір Швець та Андрій Макаренко

виїхали з дипломатичними дорученнями за кордон, передавши всю повноту влади Симонові Петлюрі.

 

1920 У Женеві відбулося перше засідання Асамблеї Ліги Націй,

створеної у 1919 році.

 

1945 В Авгсбурзі (Австрія) групою українських вчених, що перебували на еміграції, засновано Українську Вільну академію наук.

Першим президентом УВАН було обрано Дмитра Дорошенка.

 

1946 Запроваджено до вивчення у школах новий, наближений до росiйського, український правопис, схвалений 08.05.1945 постановою Ради Мiнiстрiв УРСР.

У обговоренні нового правопису у селі Помірки (під Харковом) брали участь П. Тичина, М. Рильський, М. Бажан, Л. Булаховський, Ю. Яновський та інші.

 

2001 У Сумах завершила роботу російсько-українська комісія з делімітації

сухопутного кордону між державами.

 

2004 На Першому Національному каналі Національної телекомпанії України відбулися перші відкриті дебати кандидатів на пост Президента держави

- Віктора Ющенка та Віктора Януковича.

 

2008 В англійському Ліверпулі завершився Чемпіонат Європи серед боксерів-любителів, за підсумками якого збірна України вперше в своїй історії зайняла перше загальнокомандне місце.

Золото в своїх вагових категоріях здобули Георгій Чигаєв, Василь Ломаченко, Іван Сенай, Олександр Усик.

 

2009 В китайській провінції Хубей відкрито найвище розташований міст у світі

- маючи довжину 1222 метри він "висить" над ущелиною глибиною 496 метрів. Міст є частиною автомагістралі G50, яка з'єднує Шанхай і Чунцин. На ньому розміщені шість смуг для руху транспорту (дві з них резервні).

 

Світлана Мормель
Олекса Янів

Заголовне фото Майстерня Треті Півні