1788 Народився Дмитро Бантиш-Каменський,

український iсторик i археограф.

 

1930 У містечку Пологи Запорізької області народився Олександр Сацький,

український письменник та кінодраматург, автор сценаріїв до 16 фільмів, в тому числі "Кармелюк", "Гнів", "В бій ідуть лише "старі".

 

1944 По мосту через Керченську протоку пішов перший потяг. Цей міст було збудовано за решенням Ставки Верховного Главнокомандування СРСР за 150 діб, для чого були використани креслення Німецького головнокомандування, яке власне й планувало Керченській міст.

Міст проіснував лише три місяці, бо взимку був зруйнований льодяними брилами та сильним штормом.

 

1945 Підписаний Статут ЮНЕСКО і створена підготовча комісія. Статут був підписаний представниками 37 держав з 44, присутніх на зустрічі і набув чинності після того, як був ратифікований 20 державами 4 листопада 1946.Перша сесія генеральної конференції ЮНЕСКО, в якій взяли участь представники 30 держав, відбулася в Парижі з 19 листопада по 10 грудня 1946.


ЮНЕСКО стало правонаступником міжнародного комітету Ліги Націй з питань інтелектуальної співпраці та її виконавчої установи - Міжнародного інституту інтелектуальної співпраці. Міжнародний комітет (або комісія) з інтелектуальної співпраці у складі 12 осіб був створений в 1922 році за пропозицією Леона Буржуа, лауреата Нобелівської премії миру. Ліга Націй вважала питання культури та освіти внутрішніми справами держав та фінансово обмежувала діяльність комітету. Фінансова допомога була отримана від Франції в 1926 році разом зі створенням в Парижі Міжнародного інституту інтелектуальної співпраці. Інститут опікувався контактами між університетами, бібліотеками, науковими спілками, перекладом літературних творів, юридичними питаннями інтелектуальної власності, співпрацею в галузі музейництва і мистецтва, зв'язками зі ЗМІ. З Інститутом активно співпрацював Український академічний комітет, що об'єднав наукові установи та вчених української діаспори в Європі: українські високі школи й наукові установи на еміграції, НТШ та індивідуальних членів. Це об'єднання було визнане міжнародною Комісією для інтелектуальної співпраці в Лізі Націй і стало членом Інституту інтелектуальної співпраці в Парижі (до 1934, коли до Ліги Націй було прийнято СРСР).

 

1994 Згідно з Указом Президента № 667/94 від 11.11.94 почав щорічно відзначатися

День працівників радіо, телебачення та зв'язку.

 

2002 Президент України Леонід Кучма підписав указ про відставку уряду Анатолія Кінаха і направив до Верховної Ради представлення на затвердження новим прем'єром голови Донецької обладміністрації Віктора Януковича.

Його призначення відбулося вже за кілька днів - 21 листопада 2002 року. За іронією долі день призначення Віктора Януковича на посаду прем'єр-міністра вже за кілька років набуде зовсім іншого значення і для новопризначеного і для всієї країни.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів

Заголовне фото Майстерня Треті Півні