1562 Народився Лопе де Вега,

іспанський драматург і поет ("Собака на сіні", "Вчитель танців", "Зірка Севільї").

 

1783 Останній британснький солдат залишив Нью-Йорк, захоплений 1776 року. 

Після цього в місто тріумфально увійшло військо генерала Джорджа Вашингтона.

Для того, щоб це сталося знадобилося три місяці після підписання Паризького мирного договору, що завершив війну північно-американських штатів за незалежність. Ще через чотири місяці Нью-Йорк став столицею Сполучених Штатів, лишаючись у цьому статусі до 1790 року.

 

1838 Народився Iван Нечуй-Левицький (у містечку Стеблів на Черкащині),

видатний український письменник ("Князь Єремія Вишневецький", "Микола Джеря", "Кайдашева сім'я"), драматург, етнограф-фольклорист, перекладач та мовознавець.

 

1905 У Лубнах вийшло друком перше число газети "Хлібороб",

першої легальної україномовної газети в підросійській Україні.

 

1910 Народився Микола Пирогов,

український хiрург, анатом, педагог, попечитель Одеського та Київського навчальних округів, реформатор системи шкільної освіти. Пирогова прийнято вважати основоположником військової хірургії. Під час Кримської війни, будучи військовим лікарем у Севастополі, він запровадив новий методу догляду за пораненими. Метод полягав у тому, що поранені підлягали ретельному відбору вже на першому перев'язувальному пункті. В залежності від тяжкості поранень одних терміново оперували в польових умовах, тоді як інших, з легшими пораненнями, евакуювали в глиб країни для лікування в стаціонарних військових госпіталях. Ставши таким чином героєм Кримської війни вчений, проте, швидко впав в немилість у московитів після критики військової та освітньої системи. В розквіті творчих сил Пирогов усамітнився в своєму невеликому маєтку "Вишня" неподалік від Вінниці, де організував безкоштовну лікарню. Він ненадовго виїжджав звідти лише за кордон (на цей час Пирогов вже був членом кількох іноземних академій). Донині у маєтку Пирогово (в межах міста Вінниця) збереглася садиба-музей Миколи Пирогова, де покоїться забальзамоване тіло вченого.

 

2004 На засіданні Вченої ради Національного університету Києво-Могилянська академія з формулюванням "дискредитація іміджу Академії" було

ухвалено рішення про позбавлення першого Президента України, народного депутата Верховної Ради Леоніда Кравчука звання почесного доктора Академії.


Світлана Мормель
Олекса Янів