1683 У Києві помер Інокентій Гізель,

архімандрит, український церковний полеміст, імовірний автор "Синопсису" - першого нарису історії України, ректор Могилянської Академії (з 1646), автор філософсько-богословських праць: "Твір про всю філософію" (1645-1647), "Мир з Богом людині" (1669) та полемічного трактату "Правдива віра" (1668), редактор "Києво-печерського патерика". (Народився близько 1600 року у Східній Прусії.)

 

1917 Уряд більшовицької Росії направив послам Великобританії, Франції, США та ряду інших країн ноту з пропозицією про оголошення перемир'я на всіх фронтах і початку переговорів про мир.

Не отримавши відповіді, більшовицький уряд оголосив про підготовку до сепаратних мирних переговорів з Німеччиною.

 

1943 В Тегерані відкрилась перша конференція керівників трьох провідних держав антигітлерівської коаліції. В ній брали участь голова Раднаркому СРСР Йосип Сталін, президент США Франклін Рузвельт і прем'єр-міністр Великобританії Вінстон Черчілль.

Конференція тривала до 1 грудня і на ній було досягнуто домовленостей про відкриття в травні 1944 року Другого фронту в Західній Європі, узгоджено кордони Польщі (по лінії Керзона і ріці Одер), передачу СРСР частини території Східної Прусії, оголошення СРСР війни Японії після капітуляції Німеччини.

 

1994 Сили так званої Тимчасової ради на чолі з Умаром Автурхановим спробували при підтримці танків увірватись в столицю Чечні місто Грозний.

Нападаючі були розбиті військами президента Чеченської Республіки Джохара Дудаєва, 20 танків було підбито, 12 - захоплено, близько 150 нападників взято в полон (70 із них - російські офіцери і солдати).

 

2000 З трибуни Верховної Ради Олександр Мороз звинуватив тодішнього президента держави Леоніда Кучму у причетності до вбивства Георгія Гонгадзе, а на прес-конференції оприлюднив записи, відомі нині, як "плівки Мельниченка" й тим розпочав "касетний скандал".

Цікаво, що згодом пан спікер заявив, що записи на плівках, які майор Мельниченко надав у його розпорядження, містять компромат майже на усіх українських політиків. Проте донині не покарані ані злочинці, про дії яких Олександр Мороз начебто має відомості, ані сам пан Мороз за приховування цих відомостей, чи за наклеп.

 

2004 У місті Сєвєродонецьку Луганської області відбувся сепаратистський так званий Всеукраїнський з'їзд народних депутатів.

 

 

На ньому були присутні переважно представники Партії регіонів східних та південних областей України, учасник другого туру президентських виборів 2004 року Віктор Янукович та мер міста Москви Юрій Лужков. Жоден з учасників з'їзду досі не поніс відповідальності.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів