1778 Народився Грицько Квiтка-Основ'яненко (Григорiй Квiтка),

український письменник та драматург ("Конотопська відьма", "Мертвецький Великдень", "Сватання на Гончарівці", "Шельменко-Денщик", "Пан Халявський"), громадський дiяч.

 

1803 Народився Крістіан Доплер,

австрійський фізик, математик, астроном; теоретично пояснив залежність частоти звукових і світлових коливань від швидкості руху джерела випромінювання і спостерігача (ефект Доплера, 1842).

 

1823 Народився Матвій Симонів, більше відомий як Матвій Номис (у селі Заріг на Полтавщині),

український етнограф, фольклорист, письменник ("Оповідання М. Т. Симонова (Номиса)", 1900) і педагог, укладач і видавець одного з найавторитетніших зібрань-антології українського усного фольклору малих жанрів (прислів'я, приказки, загадки, стійкі мовні порівняння тощо). Освіту здобув у Київському університеті 1848 року. Потім учителював у Ніжинській та Немирівській гімназіях. З 1873 року був у Лубнах директором місцевої чоловічої гімназії, з 1877 - Лубенсткий голова земства, мировий суддя.

 

1830 У Варшаві почалось національно-визвольне повстання

- польські патріоти здійснили замах на намісника Царства польського великого князя Костянтина Павловича. Замах був невдалий, але за тиждень Польща опинилась в руках повстанців, і російські війська за наказом сейму були змушені залишити територію країни. Ініціаторами повстання виступили польські офіцери, варшавські студенти і ліберально налаштована шляхта. В грудні було утворено національний уряд, а 25 січня 1831 року польський Сейм оголосив про позбавлення російського царя Миколи I польського престолу.

 

1899 Народився Григорiй Косинка (Стрiлець),

український письменник ("Мент", "Перед світом", "На золотих богів", "Троєкутний бій", "Заквітчаний сон"), розстрiляний 17.12.1934.

 

1945 Югославська скупщина (парламент) проголосила Югославія Федеративною Народною Республікою.

Прем'єр-міністром країни став московський ставленик, лідер югославських комуністів, Верховний головнокомандуючий Народно-визвольної армії Югославії Йосип Броз Тіто.

 

1947 Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення про розділення підмандатної території Палестини і створення там незалежних єврейської й арабської держав.

 

Наслідком цього рішення стала поява Держави Ізраїль.

 

1999 З метою запровадження атрибутів української державності Указом Президента №1507/99 було постановлено, що офіційними символами глави держави є:

Прапор (штандарт) Президента України, Знак Президента України, Гербова печатка Президента України, Булава Президента України.


Світлана Мормель
Олекса Янів