1722 Народився Григорiй Сковорода,

український фiлософ i просвiтник ("Дві бесіди", "Розмова п'яти подорожніх про істинне щастя в житті", "Алфавіт світу"), поет ("Сад божественних пісень", "Байки харківські"), педагог.

 

1775 Вперше піднято

зоряно-смугастий прапор Сполучених Штатів Америки.

 

1857 У Терехові на Житомирщині народився Джозеф Конрад (Юзеф Теодор Конрад Коженьовський),

англійський письменник ("Серце пітьми", "Примха Олмеєра", "Очами Заходу").

 

1877 Народився Степан Рудницький,

український географ, один з засновників української наукової географiї i географiї України. Розстрiляний 3 листопада 1937. Реабiлiтований 9 листопада 1965.

 

1879 У своїй лабораторії в Менло-Парку Томас Едісон разом з помічником Френсісом Аптоном продемонстрували публіці роботу лампи розжарювання, розробленої ними за рік завдяки підтримці фінансистів Моргана і Вандербільта.

Лампа з вугільною ниткою, вміщеною у вакуумну скляну колбу, могла неперервно горіти протягом чотирьох годин.

 

1896 29-річний Герман Голлеріт,

конструктор табулятивної машини для підрахунку статистичних даних, зчитуваних зі спеціальних перфокарт, заснував компанію Tabulating Machine Company, яка після ряду злиттів і реорганізацій перетворилась

у всесвітньовідому нині корпорацію IBM.

 

1910 У Парижі продемонстрували першу неонову лампу (винахідник - французький фізик Жорж Клод).

Помістивши до невеликої скляної капсули, що містила суміш неону і інших газів за низького тиску, два електроди було отримано лампу, що споживала менше енергії ніж звичайна лампа розжарювання і могла працювати роками. Лампи неонового світіння використовувалися у якості індикаторів на панелях побутових приладів, аж до широкого розповсюдження світловипромінюючих діодів (LEDs) у 1970-х роках.

 

1932 Постановою Ради Народних Комісарів УРСР заборонено торгівлю м'ясом і худобою в областях Україниякі "ухиляються від виконання плану заготівлі м'яса".

Постанова стала однією з причин Голодомору 1933 року.

 

1961 В Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку картина Анрі Матісса "Човен",

котра висіла догори ногами протягом 46 днів, була перевішена належним чином.

 

1967 Професор Крістіан Барнард в госпіталі Гроот-Шур в Кейптауні (ПАР)

провів першу у світі пересадку серця 53-річному пацієнту Льюісу Вашканському.

 

2004 Верховний суд України визнав недійсними результати другого туру виборів президента України і постановив провести повторне голосування 26 грудня 2004 року.

Суд визнав неправомірними дії ЦВК у встановленні результатів повторного голосування і складанні протоколів за результатами повторного голосування. Суд також постановив скасувати постанову ЦВК про результати виборів Президента і обрання Президента, а постанову ЦВК про оприлюднення результатів виборів скасувати.


Світлана Мормель
Олекса Янів