1131 У віці 83-х років помер Омар Хаям,

персидський і таджицький поет, математик і філософ.

 

1642 В Парижі на 58-у році життя помер Арман Жан дю Плессі, герцог Рішельє,

перший міністр Франції, який протягом 18 років визначав внутрішню і зовнішню політику Франції, прагнучи укріпити абсолютизм влади: "Один король, одна віра, один закон". Спадкоємцем Рішельє став 40-літній кардинал Джуліо Мазаріні.

 

1872 Народився Богдан Лепкий,

український письменник, автор тетралогiї "Мазепа", поет, літературознавець, критик, перекладач, історик літератури, видавець, публіцист, громадсько-культурний діяч, художник. Після відкриття в Ягеллонському університеті у Краківові в 1899 році лекторату української мови та літератури запрошений сюди викладати ці предмети. Був членом управи (заступником голови) краківської "Просвіти", читав лекції з української літератури і культури; ввів у традицію постійні Шевченківські академії.

 

1875 Народився Райнер Марія Рільке,

австрійський поет, письменник, філософ ("Сонети до Орфея", "Мальте", "Часослов", "Книга картин").

 

1897 Народився Андрій Головко,

український письменник, один із основоположників модерного стилю в українській літературі ("Червона хустина", "Пилипко", "Бур'ян", "Артем Гармаш"). Помер 1972.

 

1898 Народився Василь Кучабський (Вука, Яструб, Бой),

український вiйськовий дiяч, iсторик, дiйсний член НТШ. В 1945 заарештований органами НКВД i розстрiляний у Львовi.

 

1910 Народився Семен Ластович-Чулiвський,

кобзар, майстер, автор фундаментальної працi з iсторiї та виготовлення бандури (не опублiкована), репресований. Помер 1939 в Мюнхенi.

 

1921 Почався II Зимовий похiд

під командуванням генерал-хорунжого Юрiя Тютюнника.

 

1963 Народився Сергій Бубка,

український спортсмен (стрибки з жердиною), олімпійський чемпіон (1988), шестиразовий чемпіон світу (1983-88, єдиний спортсмен, кому це вдавалось зробити шість разів поспіль), 35-разовий рекордсмен світу.

 

1997 В Оттаві (Канада) 125 країн підписали Конвенцію про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін і про їх знищення.

Серед країн, що відмовились підписати цей документ були Китай, Росія, США, більшість країн Близького Сходу і Азії.

 

2002 На 117-м року життя померла найстаріша мешканка Харкова й України Параска Натарова.

Ця жінка до останніх своїх днів вела активний спосіб життя і у свої повних 116 років від народження була при здоровому глузді, хоча й скаржилася на зір та важкість пересування.


Світлана Мормель
Олекса Янів