1577 Івана Підкову проголошено господарем (князем) Молдови.

Новообраний Господар сформував новий уряд - козаки Чапа, Бурла і Стефан стали відповідно маршалком, гетьманом і державним писарем.

 

1577 Англійська ескадра з п'яти кораблів і 164-х членів екіпажу на чолі з Френсісом Дрейком вирушила з англійського міста Плімут до Нового Світу. Метою експедиції був напад на тихоокеанські прибережні іспанські володіння.

Дрейк повернувся на батьківщину через три роки і став першим британцем, що здійснив кругосвітнє плавання і першим капітаном, який очолював кругосвітню експедицію від її початку до завершення.

 

1797 Народився Генріх Гайне,

німецький поет ("Книга пісень", "Зимова казка"). Гейне один з тих німецькомовних поетів, твори яких перекладено на найбільшу кількість мов світу. Він став і одним з основоположників літературної німецької мови - саме Гайне зробив повсякденну, народну німецьку мову придатною для поетичних творів, підніс жанр фейлетонів та подорожніх розповідей до рівня мистецтва, надав німецькій мові, до цього їй не притаманну стилістичну легкість та навіть певну елегантність.

 

1893 Народився Микола Хвильовий (Фiтiльов),

письменник, публiцист, лiтературознавець, критик.

 

1913 У Львові відбулося урочисте відкриття Національного музею,

як власності української громади, організатором музею став митрополит Андрей Шептицький.

 

1992 В Единбурзі завершилась триденна зустріч 12 країн Європейського співтовариства, на якій були ухвалені копромісні рішення з усіх найважливіших дискусійних питань:

сума внесків найбідніших країн - Іспанї, Ірландії, Греції і Португалії - була зменшена з врахуваням їх економічних можливостей, узгоджено ряд економічних заходів для подолання спаду економіки, а відмова Данії увійти у валютний європейський союз перестала бути перешкодою для подальшої інтеграції країни в об'єднану Європу.

 

1994 У Массачусетському технологічному інституті (США) відбулась перша організаційна зустріч консорціуму World Wide Web,

створеного як міжнародна асоціація для розробки і поширення уніфікованих протоколів передачі даних в інтернеті. Першим директором консорціуму було обрано піонера вебу англійця Тіма Бернерса-Лі.

 

2003 У підвалі сільського дому за 15 кілометрів від Тікріта американські військові заарештували колишнього президента Іраку Саддама Хуссейна.

При ньому знайдено 750 тисяч доларів, два автомати Калашникова і пістолет. 5 листопада 2006 року Вищий кримінальний трибунал Іраку засудив Саддама Хуссейна до смертної кари через повішення.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів