1590 Помер Амбруаз Паре,

французький лікар, якого вважають батьком сучасної хірургії. Заслуги Паре високо цінували сучасники: він був придворним хірургом чотирьох королів - Генріха II, Франциска II, Карла IX і Генріха III. Народився 1510.

 

1688 Помер Антоній Радивиловський,

український релігійний діяч і письменник, проповідник-полеміст. Народився 1620.

 

1803 США формально стали власниками териротріії Луїзіани, придбаної 30 квітня 1803 року у Франції.

Договір про це був підписаний між президентом Томасом Джефферсоном і Наполеоном Бонапартом 2 травня, 25 жовтня він пройшов ратифікацію у Конгресі, а 20 грудня набув чинності - за 15 мільйонів доларів США отримали територію площею 2.1 мільйони км2, тобто придбали землі, на яких нині розташовано 13 штатів менш ніж по 3 центи за акр.

 

1807 Народився Йосип Лозинський,

український етнограф, мовознавець, публіцист, діяч українського національного відродження, священик УГКЦ.
Автор статей на етнографічну, історичну, політичну, філологічну тематики, популярних публікацій у календарях. З 1834 року пропагував впровадження в українську писемність Галичини латинського алфавіту замість кириличного, для цього видав латинкою в 1835 році збірку пісень і весільних обрядів "Руське весілля". Це викликало незадоволення москвофілів і спричинило "Азбучну війну" в Галичині.
Одним із перших у Галичині порушив питання про використання народної мови в письменстві, написав рукописний "Буквар" (1838) та польською мовою "Граматику руської мови" (1845 ). Учасник Першого Собору руських вчених у Львові.

 

1970 Після масових забастовок, демонстрацій і зіткнень з поліцією, що мали місце у північних містах Польщі після підвищення на початку грудня цін на продукти харчування і одяг,

пішов у відставку перший секретар ЦК Польської компартії Владислав Гомулка.

 

1984 Компанія Bell Labs оголосила про завершення розробки давно очікуваного мегабітного чіпа пам'яті,

який міг зберігати більше мільйона біт електронних даних, що було вчетверо більше, ніж можливості існуючих на той час чіпів.

 

2000 Парламент Великої Британії схвалив клонування людини,

але винятково в медичних цілях.

 

2000 У Нідерландах ухвалений закон,

що дозволяє одностатеві шлюби.

 

2000 Групою активістів для висвітлення ходу акції "Україна без Кучми"

було створено сайт "Майдан" (http://maidanua.org).

 

Світлана Мормель
Олекса Янів