1216 Папа Гонорій III затвердив заснування ордену мандрівних проповідників (домініканців).

Члени ордену називали себе "божими псами", а на їх прапорі було зображено собак, що розривали тіла єретиків. Домініканці суміщали проповідь, основне завдання ордену, із глибоким штудіюванням теологічних праць і з їх середовища вийшли найвизначніші теологи середньовіччя.

 

1744 Народився Данило Самойлович (Сушковський),

український лікар, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.

 

1833 Народилась Марко Вовчок (Марія Вiлiнська-Маркович),

українська письменниця ("Кармелюк", "Інститутка"), перекладачка Жюля Верна.

 

1858 Народився Джакомо Пуччіні,

італійський композитор, автор 12 опер ("Манон Леско", "Богема", "Тоска", "Мадам Баттерфляй", "Турандот").

 

1882 Помічник американського винахідника Томаса Едісона Едвард Джонсон придумав ялинкову електрогірлянду

і прикрасив нею ялинку у себе вдома на Різдво.

 

1889 Народився Данило Антонович,

український актор театру та кіно. Народився у Білопіллі на Сумщині. Сценічну діяльність розпочав у 1917 році в Національному зразковому театрі. З 1919 - в Київському театрі імені Шевченка. З 1920 - в складі трупи "Кийдрамте", з якою 1922 вступає в театр "Березіль". Знімається в фільмах режисера Ейзенштейна "Страйк" і "Броненосець „Потьомкін"". З 1926 постійно працює в Харківському державному академічному українському театрі ім. Т.Г.Шевченка (назву набув у 1935 року, до того - театр "Березіль"), автор записок актора та спогадів про Леся Курбаса. Помер 8 лютого 1975.

 

1917 Голова уряду Української Народної Республіки Володимир Винниченко підписав розпорядження про створення Генерального секретарства з міжнародних справ, яке чолив Олександр Шульгін.

З 2000 року цей день щорічно відзначається в Україні як День дипломата.

 

1941 Британський прем'єр-міністр Вінстон Черчілль прибув до Вашингтона для переговорів з президентом США Франкліном Рузвельтом щодо об'єднання англо-американських зусиль і вироблення спільної стратегії у війні проти Німеччини та Японії.

В ході кількаденних зустрічей було ухвалено рішення про створення спільного військового штабу, збільшення виробництва озброєння для потреб обох армій і підписано декларацію, до якої запрошено приєднатись ще 24 держави, вперше названих терміном "Об'єднані нації", котрі закликались до докладення максимальних зусиль для перемоги над країнами осі Рим-Берлін-Токіо та їх сателітами і відмови від укладання з ними сепаратного миру.


Світлана Мормель
Олекса Янів