1570 Іван Грозний з військом увійшов у Новгород

і почав винищення населення міста.


1654 У Переяславі генеральна військова рада, яку скликав гетьман Богдан Хмельницький, вирішила створити воєнно-політичний союз двох держав - України та Московії.

Рішння було додатково затверджене «березневими статями» 1654 року, які козацьке посольство уклало з московським царем. Текст угоди так і не вдалося знайти, а представники Московії (Росії) спираються лише на чернетки. Не з вини Б. Хмельницького ця угода не принесла Україні всіх тих воєнних і політичних успіхів, задля яких її було створено. Частина вищого українського суспільства, козацька старшина, також духівництво та київський митрополит не підтримали угоди. 1656 року російський цар підписав у Вільно договір між Московією та Польщею, без участі українських представників, і фактично зрадив переяславські домовленості.

 

1656 У голландському місті Гарлем вийшов перший номер газети "Гарлемський вісник" ("Haarlems Dagblad"),

яка видається і досі. Це найстаріше з періодичних видань, що існують додині.

 

1851 Французький фізик Жан Фуко

завдяки сконструйованому ним апарату - маятнику - довів, що земля обертається. Фуко сконструював прилад, що складається з п'ятикілограмової кулі з латуні, підвішеної до стелі на сталевому дроті завдовжки два метри. Хитнувши кулю, Фуко спостерігав поворот площини її гойдання на кілька градусів, хоча ніяких підстав для цього не було. Таким чином, Фуко зробив висновок, що спостерігається обертання Землі.

 

1888 Народився Гнат Юра,

український радянський театральний режисер, актор театру і кіно.

 

1889 Учений Герман Холлеріт із Нью-Йорка запатентував табулюючу машину, яка була використана під час перепису населення в країні.

Створена винахідником компанія Tabulating Machine Company пізніше була перейменована в IBM.

 

1918 Виступаючи перед членами Конгресу, Президент США Вудро Вільсон

запропонував мирну програму з 14 пунктів, що мала сприяти закінченню І Світової війни


1935 Народився Елвіс Преслі,

визначний американський співак і актор, найуспішніший виконавець популярної музики XX ст. (рокабілі, рок-н-рол, госпел, кантрі, блюз), "король рок-н-ролу".

 

1935 Народився Василь Симоненко,

визначний український поет-"шістдесятник", журналіст, діяч українського руху дисидентів.


1942 Народився Стівен Гокінг,

англійський фізик і популяризатор науки.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів