1510 Московське військо увійшло до Пскова.

Ліквідована Псковська республіка.

 

1610 Галілео Галілей відкрив четвертий супутник Юпітера, який згодом отримав назву Каллісто.

Третій за величиною супутник у Сонячній системі, розміром приблизно з Меркурій.

 

1842 Народився Василь Мова,

український письменник, поет, драматург. Освіту здобув у Катеринодарській військовій гімназії, продовжив навчання у Харківському університеті. Після закінчення університету Мова три роки був учителем у Маріїнському жіночому училищі в Катеринодарі. Здобув ступінь кандидата права, працював судовим слідчим, мировим суддею, присяжним повіреним у станиці Усть-Лабинській, Єйську та Катеринодарі. Писав драматичні і прозові твори та поезії. Вперше його поезії було опубліковано у 1861 році в журналі "Основа", друкував твори переважно під псевдонімом Василь Лиманський.

 

1854 Фаас Ентоні з Філадельфії запатентував новий музичний інструмент

- акордеон.

 

1855 Народився Опанас Сластьон,

український художник, педагог, громадський дiяч, етнограф, фольклорист, кобзар, автор альбому портретiв кобзарiв (1876-1928). Помер 24 вересня 1933.

 

1894 Народився Євген Онацький,

український енциклопедист, журналіст і науковець, громадський діяч, член Української Центральної Ради, учасник української революції 1917-1921 років, провідний діяч Організації Українських Націоналістів. Голова прес-бюро у дипломатичному представництві УНР у Римі. Співробітник періодичних видань США та Канади. Син українського історика Дометія Онацького. Автор "Української малої енциклопедії".

 

1919 У щойно захопленому російськими більшовиками Харкові утворено Українське центральне агенство (Укрцентраг) з розповсюдження преси й літератури.

У складі губернських та повітових виконкомів утворювались відповідні відділи, вони займалися розповсюдженням та постачанням друкованої продукції, виконували роль посередника між пресою, книговидавцями та читачами. Мали у своєму підпорядкуванні усю мережу книжкової торгівлі: магазини, кіоски тощо.

 

1928 У трьох будинках в містечку Шенектейді (штат Нью-Йорк) компанії RCA і General Electric встановили перші експериментальні телевізори

для демонстрації можливостей прийому телесигналу в домашніх умовах.

 

1936 Польський суд засудив до страти Степана БандеруМиколу ЛебедяЯрослава Карпинця

(вирок замінено на довічне ув'язнення).

 

1965 Губернатор штату Мінесота (США) Карл Ролваг та мер Міннеаполісу Артур Нафталін

підписали прокламації про проголошення 22 січня "Днем української незалежності".

 

1991 У Литві відбулись криваві сутички між підрозділами радянської армії і місцевим населенням, спровоковані Кремлем, що намагався запобігти виходу республіки з СРСР.

 

 

Штурмом взятий телецентр. У Литві цей день відзначається як день оборони свободи.


Світлана Мормель
Олекса Янів