1605 Вперше

опубліковано роман Сервантеса "Дон Кіхот".

 

1706 Народився Бенджамін Франклін,

американський державний діяч, видавець, вчений, винахідник, письменник і дипломат, один із засновників США, один з авторів Декларації незалежності і Конституції США.

 

1805 У Харковi

відкрито перший у східній Україні університет.

 

1869 Народився Iван Труш,

український художник, критик i громадський дiяч.

 

1901 Народився Григорiй Епiк,

український лiтературний i громадський дiяч. Розстрiляний чекiстами 3 листопада 1937.

 

1907 Народився Григорій Китастий,

український громадський і культурний діяч, Герой України, композитор, диригент, бандурист.

 

1921 У Вiднi вiдкрито Український вiльний унiверситет, перший в iсторiї Європи вищий учбовий заклад на емiграцiї.

Восени 1921 року осідок УВУ перенесено до Праги, столиці Чехо-Словацької Республіки: у Празі УВУ одержав приміщення та фінансову підтримку від уряду Чехо-Словацької Республіки, очолюваного президентом Томашом Масариком. Ініціаторами заснування університету та його організаторами стали Союз письменників і журналістів, українські професори та студенти, які після Першої світової війни й Українських визвольних змагань опинились на еміграції.
В Університеті було відкрито два факультети: філософський і правничий. Професорська колегія складалась із визначних учених, позбавлених окупаційними режимами своїх кафедр та прав викладати у вищих навчальних закладах України. Серед них Дмитро Антонович, Леонід Білецький, Іван Горбачевський, Станіслав Дністрянський, Дмитро Дорошенко, Олександр Колесса, Степан Рудницький, Володимир Старосольський, Степан Смаль-Стоцький, Андрій Яковлів, Сергій Шелухін, Роман Дражньовський.
Унаслідок воєнних подій у 1945 році, більшість професорів і студентів були змушені полишити Прагу та переселитися на Захід, в Баварію. У Мюнхені починається восені 1945 року третій період (після віденського і празького) існування УВУ.
У Мюнхені Український Вільний Університет, внаслідок плідної науково-дослідної і педагогічної праці, отримав у 1950 році офіційне визнання Баварського уряду і право промоцій та габілітацій (розпорядження Баварського Державного Міністерства Освіти й Віросповідань від 16 вересня 1950, № ХІ 60710). Досягнення УВУ визнано при введенні нового Баварського високошкільного закону, коли окремою Новелею до нього від 28 червня 1978 року підтверджено право промоцій і габілітацій УВУ, тобто право надавати титули магістра, доктора і габілітованого доктора. Згодом Міністерство освіти України визнало правочинність дипломів УВУ договором УВУ і тим же Міністерством від 12 листопада 1992 року.

 

1996 Держдума Росії

проголосила Севастополь російським містом.

 

2010 Відбувся перший тур виборів Президента України серед 18 кандидатів.

В другий тур вийшли Віктор Янукович і Юлія Тимошенко, які набрали 35,32% і 25,05% голосів, відповідно.


Світлана Мормель
Олекса Янів